iPhone’ da Beğenilen Müzikleri Zil Sesi Yapmak

iPhone’ da Beğenilen Müzikleri Zil Sesi Yapmak

Beğenilen müzikleri zil sesi yapma konusunda eski iPhone kullanıcıların çoğu bu bilgiye sahip olsa da, yeni iPhone ile tanışanlar da mevcut.   Yeni iPhone kullanmaya başlayan arkadaşlarımız için detaylı ve kısa bir anlatımla konuyu paylaşmış olacağım.

iphone-5s-gorunum

iOS işletim sistemli iPhone modellerinde güvenlik sebepli olarak yönetimsel yetkiyi kısıtlamaları en basit müzik atama işlemini bile yapmamızda sıkıntı oluşturabilmekte. Artık bu işlem sayesinde müzik atama işlemini pratik bir şekilde kullanabileceksiniz.

Öncelikle olarak; iOS işletim sistemli iPhone’ na zil sesi atayabilmemiz için iPhone aktarma kablosu ve iTunes yüklü bir bilgisayara ihtiyacımız olacak.

  • Beğendiğimiz herhangi bir şarkıyı iTunes’ dan bulup, şarkı üzerinde sağ tıklayıp “Bilgi Ver” diyoruz.

iphone-zil-sesi-01

  • Burada açılan pencerede “Seçenekler” giriyoruz. Burada yapılacak işlem şarkıda beğenilen 40 saniyelik kısmı başlama ve durdurma sürelerini tanımlamamız isteniyor.

iphone-zil-sesi-02

  • Daha sonra aynı şarkı üzerinde tekrar sağ klikleyip, “ACC Sürümünü Yarat” diyoruz. Oluşturduğumuz 40 saniyelik kısım karşımıza geliyor.
  • Bi sonraki işlem de oluşturulan dosya uzantısını değiştireceğimiz için Windows Gezgininden “Görünüm > Seçenekler > Klasör Seçenekleri” nden Görünüm’ den “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” onayını kaldırıyoruz.

iphone-zil-sesi-04

  • Şimdi sıra oluşturduğumuz 40 saniyelik şarkı üzerinde sağ klik “Windows Gezgininde Göster” seçerek şarkıyı buluyoruz.

iphone-zil-sesi-03

  • Şarkının “.m4a” olan uzantısını “.m4r” ye çeviriyoruz.
  • iTunes üzerinden iPhone zil sesi olarak atama işlemi yapıp, işlemi sonuçlandırıyoruz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.