iPhone’ da Bildirim Gruplama Nasıl Kullanılır?

A+
A-
iPhone’ da Bildirim Gruplama Nasıl Kullanılır?

iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarından birisine sahip arkadaşım “telefonunu bir süreliğine çocuğuna verdiğini ancak tekrardan geri aldığında gelen bildirimlerinin aynı katagoride gruplar halinde değilde ayrı ayrı yer aldığını bu durumu nasıl çözebilirim, gelen bildirimlerin gruplar halinde görünmesini nasıl sağlayabilirim?” sorusunu yöneltti. Muhtemelen herkes tarafından bilinen ya da bilinmeyen karşılaştığınızda işinize yarayacağını düşündüğüm sorunun çözümüne yönelik bilgiyi paylaşmak istedim.

iOS 12 ile birlikte kullanıma sunulan bildirim gruplama özelliği, gelen bildirimlerin gruplar halinde görüntülenmesini sağlamaktadır. Örnek verecek olursak, aynı kategoride olan sosyal medya platformları, mail ortamı ya da SMS bildirimlerini tek bir çatı altında gruplandırmaktadır. iOS, bildirimleri gruplandırma işlemini varsayılan olarak otomatik gerçekleştirir. Tabi dilerseniz bu işlemi manuel olarakta gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone’ da Bildirim Gruplama İşlemi için Yapılması Gerekenler

  • Öncelikli olarak Ayarlar bölümünden Bildirimler sekmesine girin
  • Bildirimler bölümünden herhangi bir uygulamayı seçin
  • Gelen ekranda alt tarafta Seçenekler başlığı altında Bildirim Gruplama seçimine dokunun
  • Grup bildirimini açın. Uygulamaya Göre seçeneğini tercih ederek, istediğiniz şekilde gruplama işlemini gerçekleştirebilirisiniz

Artık belirlediğiniz uygulamadan gelen bildirimler, grup halinde gösterilecek. Böylece ekranda oluşan bildirim dağınıklığından da kurtulmuş olacaksınız.

iOS’ ta Uygulama Üzerindeki Bildirim Sayısını Kaldırma

iPhone’ da Gelen Bildirimleri Kilit Ekranında Gizleme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.