iPhone’ da Bulunan LED Flaşını Bildirim Işığı Olarak Kullanma

iPhone’ da Bulunan LED Flaşını Bildirim Işığı Olarak Kullanma

iPhone akıllı telefonunuzda yer alan LED flaşını, bildirim ışığı olarak kullanmak ister misiniz?

Daha önceleri Android akıllı telefonlarında mevcut olarak kullanılan bu özellik, Apple’ ın akıllı telefonu iPhone’ da kullanmamak büyük eksiklikti. Artık iPhone bu özelliğin kullanımını mümkün kılmakta.

Bu özelliğin amacından bahsedecek olursak, telefonunuzun çalması esnasında veya mesaj gelmesi durumunda ses ile titreşim yanı sıra arka tarafta yer alan LED ışığının yanarak farklı bir uyarıda bulunması. iPhone 4, 4S, 5, 5S modellerinde kullanılabilmektedir. Kolayca aktifleştirilecek özellik sayesinde bildirim geldiğinde 1-2 sn kadar ışığın yanıp sönmesiyle artık gelen çağrıları kaçırmayacaksınız.

LED flaş özelliğinin nasıl aktif olduğuna bakacak olursak;

  • Öncelikli olarak “Ayarlar” kısmından “Genel” kısmına giriyoruz.
  • Buradan “Erişebilirlik” kısmına girdikten sonra alt tarafta işitme başlığı altında yer alan “Uyarılar İçin LED Flaş” aktif etmeniz yeterli olacaktır.

iphone-led-detay

Tabi bu özelliği aktif ettikten sonra şarjın bitmesinde etkin rol üstlenir mi? diye merakınız var ise kullanım açısından pek bir fark görülmediğini belirtebilirim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.