iPhone’ da Çağrıları Otomatik Yanıtlamak

iPhone’ da Çağrıları Otomatik Yanıtlamak

Her nereye gidersek gidelim yanı başımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar, hayatımızın büyük bir parçasını oluşturur hale geldi. Kullanıcıların tüm isteklerine yanıt veren Apple’ ın akıllı telefonları, teknolojik anlamda büyük gelişim göstermekte. iPhone cihazları ile yapılabilecek çok sayıda işlem bulunmaktadır. Her ne kadar fazla öneme sahip olmasa da telefon görüşmeleri bunlardan bir tanesi. iOS 11 işletim sistemi ile Apple, iPhone cihazlarına gelen çağrıları otomatik yanıtlamaya yönelik yeni bir özellik kazandırdı.

Aşağıda yer alan aşamaları izleyerek, gelen çağrıları otomatik olarak yanıtlayabilmeniz mümkün. Özelliği Apple’ ın (iPhone 6, 6S, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus ve iPhone X) akıllı telefonlarında kullanabilirsiniz. Peki, kullanıcılar açısından işe yarayacak olan otomatik yanıtlama özelliği nasıl etkin hale getirilir?

Aynı zamanda şebeke aramalarına ek olarak WhatsApp sesli aramalar ve FaceTime aramalarında da bu özellik aktif durumda olacaktır. Artık bu özellik sayesinde gelen hiçbir çağrı kaçırılmayacaktır.

iPhone’ da Gelen Çağrılar Otomatik Olarak Nasıl Yanıtlanır?

  • Öncelikli olarak iOS 11 işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında Ayarlar (Settings) menüsünü açın
  • Ardından Genel (Generalseçeneğine tıklayın
  • Genel menüsünden Erişilebilirlik (Accessibilityseçeneğine ve daha sonra Sesli Arama Yönlendirme (Call Audio Routing) seçeneğine tıklayın

iPhone-Cagrilari-Otomatik-Yanitlama-1

  • Sesli Arama Yönlendirme penceresinde Aramaları Otomatik Yanıtla (Auto Answer Callsseçeneğine tıklayın

iPhone-Cagrilari-Otomatik-Yanitlama-2

  • Daha sonra gelen ekranda Aramaları Otomatik Yanıtla seçeneğinin anahtarını etkinleştirin

iPhone-Cagrilari-Otomatik-Yanitlama-3

  • Etkin hale getirildikten sonra hemen alt tarafta gelen çağrının kaç saniye sonra yanıtlanması isteniyorsa, buradan ayarlayabilirsiniz (Çağrıyı gelir gelmez yanıtlayabileceğiniz gibi süreyi 60 saniyeye kadar uzatabilirsiniz)

Son olarak otomatik çağrı yanıtlama özelliğini devre dışı bırakmak için aynı adımları izleyerek, Aramaları Otomatik Yanıtla (Auto Answer Calls) seçeneğini tekrardan pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

iPhone’ da çağrıları otomatik yanıtlamak konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.