iPhone’ da Canlı Dinleme Özelliğinin AirPods ile Kullanımı

A+
A-
iPhone’ da Canlı Dinleme Özelliğinin AirPods ile Kullanımı

Geçen gün arkadaşımla konuşurken söylediği bir bilgi dikkatimi çekti. Şundan bahsediyordu; “Eğer bir AirPods’ un (kablosuz kulaklık) varsa Canlı Dinleme (Live Listen) özelliğini aktif edip, telefonu çocuğun odasına bırakarak diğer odaya gidebilir ve bu sayede çocuk uyandığı zaman çok net duyabilirsiniz” AirPods’ un işitme cihazı olarak kullanılabileceğini biliyor muydunuz? bugünkü yazımda, bu konuya değinmek istedim.

AirPods’ a sahip kullanıcılar, iPhone cihazlarını bir yerde bırakıp başka bir odaya gittiklerinde ortamdaki sesleri uzakta bile işitebilirler. AirPods, iPhone’ un kapsama alanında iken, diğer odada söylenenleri rahatlıkla duyabilirsiniz. “Casusluk veya gizli dinleme gibi!

Canlı Dinleme (Live Listen) Özelliğini AirPods ile Kullanma

iPhone cihazları ile ortamdaki sesi rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Bunun içinde herhangi bir programa ihtiyacınız yok! Tabi, iOS 12 ve üzeri sisteme sahip iPhone ile AirPods kablosuz kulaklıklara eklenen Canlı Dinleme özelliği sayesinde bu mümkün. Gürültülü ortamlarda işitmede güçlük çekiyor veya evde farklı bir odada bebeğin sesini dinlemek istiyorsanız gerçekten harika bir özellik. Canlı Dinleme (Live Listen) özelliğini AirPods ile kullanabilmenin yolunu aşağıdaki adımları uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Öncelikli olarak Canlı Dinleme özelliğini Denetim Merkezi’ ne eklemeniz gerekiyor.

Canlı Dinleme özelliğini Denetim Merkezi’ ne eklemek için;

  •  iPhone cihazınızdan Ayarlar‘ a ve ardından Denetim Merkezi’ e giriş yapın
  • Daha sonra Dahil Edilen Denetimler içerisine “İşitme” özelliğini Daha Fazla Denetim kısmından ekleyin. Bunun için İşitme simgesi yanında bulunan “+” işaretine dokunun
iPhone-Canlı-Dinleme-AirPods-1
  • Daha sonra yapılan işlemi geri tuşu ile Ayarlar’ a ekranına dönerek kaydedin

Canlı Dinleme özelliğini Denetim Merkezi’ ne ekledikten sonra etkinleştirmek için;

  • AirPods kulaklığınızı şarj kurusundan çıkartıp, kulağınıza takın. Sesi duyduysanız, iPhone cihazına bağlantı kurulmuş demektir
  • Daha sonra Denetim Merkezi’ ndeki işitme (kulak) simgesine dokunun
iPhone-Canlı-Dinleme-AirPods-2
  • Çıkan pencerede Canlı Dinleme (Live Listen) dokunarak, Açık konuma getirin
iPhone-Canlı-Dinleme-AirPods-3
  • Artık iPhone’ unuzu kilitleyip, dinlemek istediğiniz yere bırakabilirsiniz
iPhone-Canlı-Dinleme-AirPods-4

Dinleme işlemini bitirmek istediğinizde ise yine Denetim Merkezi’ ndeki işitme simgesine dokunun. Çıkan pencerede Canlı Dinleme (Live Listen) dokunarak, Kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

İyi bir ses kalitesi için dikkat edilmesi gereken hususlar;

  1. iPhone cihazınızı, daha iyi duymak istediğiniz alana yönlendirin (Canlı Dinleme, telefonunuzun alt kısmında yer alan mikrofonu kullanılır)
  2. iPhone cihazınızı duymak istediğiniz kişiye mümkün olduğunca yakın bir şekilde ayarlayın (Mikrofon ortamdaki sesleri almaya devam edeceğinden en iyi şekilde çalışması için cihazınızı mümkün olduğunca yakında tutun)
  3. Daha da iyi ses kalitesi için iPhone cihazınızın ses seviyesini orta veya biraz yukarı getirin (Ses seviyesini sona getirirseniz, ortamdaki sesler dahil olmak üzere her şeyin sesi daha da artacak, asıl duyulması istenilen sesi duyamayacaksınız)

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Canlı Dinleme Özelliğinin AirPods ile Kullanımı” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“Pil Ömrü için AirPods’ ları Kapatın!” haberini okumak için buraya tıklayın

“AirPods’ ta Resetleme (Sıfırlama) İşlemi Nasıl Yapılır?” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.