iPhone’ da Chrome ile Kaydedilen Şifreleri Görme

iOS
A+
A-
iPhone’ da Chrome ile Kaydedilen Şifreleri Görme

Farklı platformlar için oluşturulacak farklı şifreler, güvenlik düşünüldüğünde her ne kadar fayda sağlasa da bazı zamanlarda sıkıntılı duruma da düşürebilmektedir. Nasıl mı? “Şifreyi unutmak gibi” Neyse ki, bu durum Google’ ın Chrome tarayıcısı ile sorun olmaktan çıkıyor. Tabi sizlerin isteği doğrultusunda Chrome, şifreleri kayıt altına alıyor.

Günlük hayatta kullanılan şifrelerin zihnimizi meşgul ettiği bir gerçek. Sosyal medya ya da mail hesaplarına bilgisayarınızdan rahatlıkla giriş sağlayabilirken, başka bir bilgisayar veya telefon üzerinden bağlantı kurmanız gerektiğinde şifre unutulduğundan kitlenip kalmaktasınız. Chrome, isteğe bağlı olarak şifreleri kayıt altında tutuyor, gerektiğinde de saklı tutulan şifreyi rahatlıkla görebilme imkanı sunuyor. Peki, nasıl?

Chrome iOS Sürümünde Kayıtlı Şifrelere Nasıl Ulaşılır?

  • Öncelikli olarak Google’ ın Chrome tarayıcısı üzerinde sağ alt tarafta bulunan üç noktaChrome-iOS-Ayarlar simgeye dokunun
  • Daha sonra Ayarlar‘ a Chrome-iOS-Ayarlar-Simge ve ardından Şifreler e Chrome-iOS-Sifre-Simge seçimine dokunun
  • Gelen ekranda kaydedilen site isimleri ve e-posta adreslerinin listelendiğini göreceksiniz. Burada ilgili olan listeyi bulup, dokunun
  • Kayıtlı şifre ekranında ”Site ismiKullanıcı adı ve Şifre” yer almaktadır
  • Şifrenin hemen yanında yer alan  göz simgesine Chrome-iOS-Sifre-Goruntuleme dokunulduğunda, şifre bilgisini görebilirsiniz

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Chrome ile Kaydedilen Şifreleri Görme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Sadece İstediğim Web Sitenin Ön Belleği Temizlensin” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ u Kapattığımda Çerezler de Temizlensin” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ da Parolayı Kaydet Seçeneği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.