iPhone’ da Ekran Parlaklığını Daha Fazla Nasıl Kısabilirsiniz?

iPhone’ da Ekran Parlaklığını Daha Fazla Nasıl Kısabilirsiniz?

Tasarım çizgisinin yanı sıra iOS işletim sistemi ile de en güvenilir ve stabil olan Apple’ ın iPhone cihazlarında kontrol merkezi üzerinden aşağı-yukarı hareket ettirilmesiyle ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz. Panel üzerinden seviyeyi en alt düzeye çektiğinizde ekran ışığı sizi hâlâ rahatsız ediyor, acaba daha düşük ayarlanabilir mi diye bir soru kafanızda oluşuyorsa aşağıda yer alan adımları uygulayarak, ekranın iyice kararmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone’ da Ekran Parlaklığını Gereğinden Fazla Kısabilmek için;

  • Öncelikli olarak iPhone ana ekranından ” Ayarlar ” ve ardından ” Genel ” seçeneğine tıklayın
  • Genel ekranı içerisinde yer alan ” Erişebilirlik ” ve ” Ekran Kolaylıkları ” seçeneğine tıklayın
  • Daha sora ” Ekran Kolaylıkları ” menüsü içerisinde yer alan ” Beyaz Noktayı Azalt ” seçimini aktif hale getirin
  • Ekran parlaklığını ayarlayabileceğiniz bir bar hemen alt tarafta belirecek, buradan ekranı daha da karartarak gözünüzü rahatsız eden ışığı engelleyebilirsiniz

iPhone-Ekran-Parlakligi-1

iPhone’ da ekran parlaklığını daha fazla nasıl kısabilirsiniz sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.