iPhone’ da Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!

iOS
A+
A-
iPhone’ da Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!

Elimizden adeta düşürmediğimiz, gelişen teknolojiyle de bir çok kolaylık sunan iPhone cihazlarında, ekrana dokunarak uyandırabileceğiniz gibi telefonu elinize alarakta bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. “Daha önce ekrana dokunduğumda, ekran açılıyordu. Ancak ekrana dokunduğumda değilde, telefonu elime aldığımda açılıyor” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

iPhone, “güç tasarrufu ve güvenlik” sebebiyle ekranı kapatır ve kilitler. Kullanılmadığı zamanlarda ise uyku durumuna geçirir. Tekrar kullanılmak istediğinde ise hızlı bir şekilde uyandırabilir ve kilidini açabilirsiniz. Ekrana dokunulduğunda, ekranın uyandırılması yani açılması her ne kadar faydalı bir özellik olarak görünse de bazı kullanıcılar güç tuşuna dokunarak ya da telefonun kaldırılmasıyla da aktif olmasını isteyebilir.

iPhone’ da ekrana dokunduğumda açılmıyor!” Aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Ekrana dokunulduğunda normalde varsayılan olarak ekran hızlı bir şekilde uyandırılır. Buradaki amaç; “güç düğmesine basılmadan, kilit ekranına bakılmasıdır” Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı pasif duruma getirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, ekrana dokunulduğunda ekranın hızlı bir şekilde açılıp kilit ekranına bakılmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone’ da Uyandırmak için Dokun Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

  • Öncelikli olarak Ayarlar menüsüne dokunun ve ardından Erişilebilirlik‘ e dokunun
  • Buradan “Dokunma” seçeneğine dokunun
  • Pasif hale getirilip unutulan “Uyandırmak için Dokun” seçeneğini Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır
iPhone-Uyandirmak-icin-dokun-1

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum! haberini okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone Aramaları Otomatik Cevaplıyor! haberini okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone’ da Mesajlarım Siliniyor! haberini okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.