iPhone’ da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

iPhone’ da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Eğer sizde iPhone kullanıyor ve hafızadan yana sorun yaşıyorsanız böylesine bir sorunu Facebook‘ un önbelleğini temizleyerek cihaz hafızasında bir nebze de olsa yer açabileceğinizi biliyor muydunuz? iPhone üzerinde Facebook önbelleğinin nasıl temizleneceği hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

iphone-facebook-onbellek

Bilindiği gibi internet bağlantısına ihtiyaç duyan içerik odaklı uygulamaları sürekli kullandıkça, zamanla kullanıma bağlı olarak önbelleklerin şişmesi neden olduğundan hafızada daha da fazla yer kaplamaktadır. Karşılaşan böylesine bir soruna karşı bazı geliştiriciler uygulamalarında önbellek temizleme seçeneğine yer vermektedir. Bu önbellek temizleme seçeneği sayesinde uygulamaları ilk yüklendiği boyuta döndürebilirsiniz.

Sözü fazla uzatmadan bu yazımda sizlere kullanıldıkça kapladığı alanı artan Facebook uygulamasının önbelleğinin temizlenip, uygulamayı ilk indirilen boyuta nasıl döndüreceğinizden bahsetmeye başlayalım.

iPhone’ da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

 • Öncelikli olarak Facebook uygulamasını açın ve aşağıda sağ tarafta yer alan “Diğerleri” sekmesine tıklayın.
 • Gelen kısımda “Ayarlar” tıklayın. Karşımıza çıkan pop-up ekran kısmında “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 • Burada yer alan “Tarayıcı” sekmesine tıklıyoruz.
 • Tarayıcı sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza “Verileri Temizle” bölümü açılmaktadır. Bu kısımda “Verileri Temizle” seçeneğine tıklamanız üzerine Facebook önbellek dosyalarınızı temizleme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. tuğçe dedi ki:

  Böyle bir durumun olduğunu daha önce duymamıştım.
  Teşekkürler, yazılarınızın devamını bekliyorum.

 2. Aslan dedi ki:

  Paylaşımlarınız her zaman ki gibi dikkat çekici, emeğimize sağlık