iPhone’ da Fotoğrafları PDF’ e Dönüştürme

iOS
A+
A-
iPhone’ da Fotoğrafları PDF’ e Dönüştürme

Hemen hemen bir çok alanda hayatımızı kolaylaştıran ve herkes tarafından tercih edilen PDF sayesinde fotoğraflarınızı kolaylıkla PDF’ e dönüştürülebilirsiniz. iPhone’ da yer alan fotoğrafları mı PDF’ e dönüştürebilir miyim?” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Muhtemelen bir çoğumuz tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim. iPhone ve iPad‘ de gizli olarak bulunan PDF dönüştürücüsü sayesinde PDF olarak kaydedilmek istenilen fotoğrafları herhangi bir harici yazılıma gerek duyulmadan rahatlıkla dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı?

iPhone’ da Fotoğraflar PDF olarak Nasıl Kaydedilir?

PDF (Portable Document Format) yani taşınabilir belge biçimi ile iPhone ve iPad’ de bulunan fotoğraflarınızı, herhangi bir sorunla karşılaşılmadan fotoğraf alış verişinde bulunarak paylaşabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak iPhone veya iPad’ de Fotoğraflar‘ a dokunun
  • Ardından PDF’ e dönüştürmek istenilen fotoğrafı seçin (Not: Birden fazla fotoğraf PDF formatına dönüştürülmek istendiğinde sağ tarafta üst köşede yer alan Seç’ e dokunarak, fotoğrafları belirleyin)
iphone-da-fotograflari-pdf-e-donusturme-1
  • Paylaşım simgesine dokunun
  • Daha sonra Paylaşım listesinden Yazdır seçimini tıklayın
iphone-da-fotograflari-pdf-e-donusturme-2
  • Fotoğrafı PDF’ e dönüştürebilmek için fotoğraf önizlemesinde iki parmağınızla yayma (3D Touch) hareketini kullanmanız gerekmekte
  • Bu işlemlerin ardından fotoğraflarımızı PDF formatına dönüştürmüş bulunuyoruz
iphone-da-fotograflari-pdf-e-donusturme-3
  • PDF formatına dönüştürülen fotoğrafları Dosyalar uygulamasına kaydedebileceğiniz gibi mail yada mesaj aracılığıyla da paylaşabilirsiniz.
iphone-da-fotograflari-pdf-e-donusturme-4

Yapılacak işlem bu kadar. Bu işlem sayesinde istenilen fotoğrafları PDF olarak oluşturdunuz. Oluşturduğunuz PDF’ i açtığınızda, sadece belirlediğiniz fotoğrafların yer aldığını göreceksiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Fotoğrafları PDF’ e Dönüştürme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

PDF’ yi Sayfalara Bölme Programsız

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.