iPhone’ da Gelen Çağrıyı Doğrudan Hoparlöre Yönlendirmek

iPhone’ da Gelen Çağrıyı Doğrudan Hoparlöre Yönlendirmek

Her nereye gitsek yanı başımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar, hayatımızın büyük bir parçasını oluşturur hale geldi. Kullanıcıların tüm isteklerine yanıt veren Apple’ ın akıllı telefonları, teknolojik anlamda büyük gelişim göstermekte. iPhone sahiplerinin cihazlarını kullanarak yapabilecekleri çok sayıda işlem bulunmaktadır. Her ne kadar fazla öneme sahip olmasa da telefon görüşmeleri bunlardan bir tanesi. Bir iş ile uğraşıyorsunuz ve o an için elleriniz müsait değil, çağrı geldiğinde telefonu kulağa götürmek yerine sesin otomatik olarak hoparlörden gelmesini isteyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken işlemi merak ediyorsanız, konu hakkındaki bilgiyi yazının devamında  bulabilirsiniz.

Gelen Çağrıyı Doğrudan Hoparlöre Yönlendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Normalde çağrıyı cevapladıktan sonra ekrandaki tuşa basılarak, sesin hoparlöre verilmesini sağlayabiliyorsunuz. Buradaki amaç gelen tüm çağrıları açtığınız anda otomatik olarak sesin hoparlörden gelmesini sağlamaktır. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan yalnız kalınan anlarda, kullanılması daha anlamlı olan bu özelliğin nasıl aktif edildiğine bakalım.

  • Öncelikli olarak ana ekranda yer alan Ayarlar‘ tıklayın
  • Buradan Genel sekmesine ve ardından Erişilebilirlik‘ e tıklayın
  • Alt tarafa doğru inin ve burada yer alan Arama Sesi Yolu sekmesine tıklayın
  • Varsayılan olarak Otomatik gelen seçeneği Hoparlör olarak değiştirin

iPhone-da-gelen-cagriyi-hoparlore-yonlendirme-1

Bu ayarın yapılmasının ardından artık gelen çağrılara cevap verdikten sonra ekrandaki hoparlör butonuna tıklamanıza gerek kalmayacak. Yine aynı ayar ekranından gelen çağrıların otomatik olarak Bluetooth kulaklığa yönlendirilmesini de sağlayabilirsiniz. Yapılan bu işlemi eski haline döndürmek istediğinizde ise yine aynı adımları takip ederek Otomatik seçimini seçmeniz yeterli olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.