iPhone’ da Gelen Çağrıyı Hoparlöre Yönlendirme

iPhone’ da Gelen Çağrıyı Hoparlöre Yönlendirme

Nereye gidersek gidelim yanı başımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar, artık hayatımızın büyük bir parçasını oluşturur hale geldi. Kullanıcıların tüm isteklerine yanıt veren Apple’ ın akıllı telefonları, teknolojik anlamda büyük gelişim göstermekte. iPhone kullanıcılarının cihazlarını kullanarak yapabilecekleri çok sayıda işlem bulunmakta. Her ne kadar fazla öneme sahip olmasa da telefon görüşmeleri bunlardan bir tanesi. Herhangi bir iş ile uğraştığınızda ve o an için eliniz müsait olmadığında, çağrı gelip telefonu kulağa götürmek yerine sesin otomatik olarak hoparlörden gelmesini isteyebilirsiniz. Bu işlem için yapılması gerekeni merak ediyorsanız, makalenin devamına göz atmanız yeterli olacaktır.

Normalde çağrı cevapladıktan sonra ekrandaki tuşa basılarak, sesin hoparlöre verilmesini sağlanır. Ancak buradaki amaç gelen tüm çağrıları açtığınız anda otomatik olarak sesin hoparlörden gelmesini sağlamaktır. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan yalnız kalınan anlarda, kullanılması daha anlamlı olan bu özelliğin nasıl aktif edildiğine bakalım.

iPhone’ da Gelen Çağrı Doğrudan Hoparlöre Nasıl Yönlendirilir?

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a girin yapın
  • Buradan Genel sekmesine ve ardından Erişilebilirlik‘ e seçeneğine tıklayın
  • Ve ardından sayfayı aşağıya doğru kaydırın Etkileşim başlığı altında yer alan Sesli Arama Yönlendirme seçeneğine tıklayın
  • Gelen kısımda Hoparlör seçimine dokunmanız yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemlerin ardından artık gelen çağrılara cevap verdikten sonra ekrandaki hoparlör butonuna tıklamanıza gerek kalmayacak. Yine aynı ayar ekranından gelen çağrıların otomatik olarak Bluetooth kulaklığa yönlendirilmesini de Bluetooth Mikrofonlu Kulaklık Seti seçimine onaylayarak sağlayabilirsiniz. Bu işlemi eski haline döndürmek istediğinizde ise yine aynı adımları takip ederek Otomatik seçimini seçmeniz yeterli olacaktır.

iPhone’ da gelen çağrıyı hoparlöre yönlendirme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone Rahatsız Etme Modunda Yinelenen Aramalar Özelliği Nedir?

iPhone’ da Parola Yanlış Girildiğinde Verileri Silme Özelliğini Aktif Etme

iPhone’ da Çağrıları Otomatik Yanıtlamak

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.