iPhone’ da İndirdiğiniz İlk Uygulamanın Ne Olduğunu Hiç Merak Ettiniz mi?

A+
A-
iPhone’ da İndirdiğiniz İlk Uygulamanın Ne Olduğunu Hiç Merak Ettiniz mi?

Adeta elimizden düşürmediğimiz, tasarım çizgisi ile her zaman beğenileri üzerinde toplayan aynı zamanda  iOS işletim sistemi ile de en güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz Apple’ ın iPhone ve iPad cihazlarına indirmiş olduğunuz ilk uygulamanın ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? BilisimBiLGi olarak bu konuya değinelim istedik..

iPhone ve iPad’ de indirilen ilk uygulamayı öğrenebilmenin pratik bir yolu bulunmaktadır. Tabi ki bu bilgiye ulaşabilmek için elinizde bulunan cihazın en azından iOS 11’ e güncellenmiş olması gerekmektedir. Daha eski bir sürüm kullanıyorsanız, maalesef denilenleri yapsanız dahi ilk uygulamayı görebilmeniz mümkün olmayacaktır.

iOS’ da İndirilen İlk Uygulama Nasıl Bulunur?

  • Bu bilgiye ulaşabilmek için öncelikli olarak App Store’ u açmanız gerekmekte
  • Daha sonra sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafına yani hesap bilgisine dokunun
  • Bu kısımda isminizin ve cihazı eşleştirdiğiniz e-posta adresinin hemen alt tarafında yer alan “Purchased” yani Türkçesi “Satın Alınanlar” kategorisi yer alıyor. Bu seçime tıkladığınızda iPhone ve iPad cihazında şimdiye kadar indirilen uygulamaların listesi karşımıza gelecektir. Burada yer alan uygulamaların listesi en yeniden en eskiye doğru sıralanmaktadır

Uygulamalar listesini en aşağıya doğru indirdiğinizde cihaza indirilen ilk uygulamaya ulaşmış oluyorsunuz. Bu sayede üçüncü parti yazılımlara gerek duyulmadan merakınızı gidermiş oluyorsunuz. Peki, sizin iOS (iPhone, iPad) cihazınıza indirmiş olduğunuz ilk uygulama nedir?

iPhone’ da indirdiğiniz ilk uygulamanın ne olduğunu hiç merak ettiniz mi sorusunun çözümüne yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

App Store’ dan Bugüne Kadar İndirdiğiniz Uygulama Sayısını Hiç Merak Ettiniz mi?

Apple ID Kimliğinizin Ne Zaman Oluşturulduğunu Hiç Merak Ettiniz mi?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.