iPhone’ da Kilit Ekranından Not Yazma

A+
A-
iPhone’ da Kilit Ekranından Not Yazma

Aklınıza gelen bir düşünceyi not etmekten tutunda taslak çizme, yapılacakların listesine oluşturma ve daha bir çok şey için Notlar uygulamasından yararlanabilirsiniz. Eğer siz de Notlar’ ı sık kullananlardan biriyseniz, iPhone’da kilit ekranına erişim vererek bu ekran üzerinden not almayı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

İçeriğimizin bugünkü konusu, “iPhone kilit ekranına Notlar uygulaması kısayolunun eklenmesi ve bu sayede kilit ekranını açmaya gerek kalmadan nasıl not alınabileceği” ilgili olan işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır. 

Denetim Merkezi’ ne Notlar Uygulaması Nasıl Eklenir?

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a ve ardından Denetim Merkezi‘ ne dokunun
  • Daha Fazla Denetim başlığı altında yer alan Notlar‘ ı yan tarafında bulunan “+” simgesine dokunarak, Dahil Edilen Denetimler‘ e alıyoruz
  • Daha sonra Kilit Ekranında Notlar erişiminin etkin olup olmadığını kontrol edin. Bu işlem için;

Ayarlar > Notlar‘ a gidin. Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve Access Notes from Lock Screen Türkçe karşılığı Notlara Kilit Ekranından Erişim seçimine dokunun

  • Her Zaman Yeni Not Oluştur‘ u veya Son Notu Sürdür seçimini seçin

Yapılan tüm işlemlerin ardından artık iPhone’ da Denetim Merkezi’ ne hızlıca ulaşabilir ve not yazmak için Notlar uygulamasına dokunabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Kilit Ekranından Not Yazma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone Denetim Merkezi’ ne Koyu Mod Butonu Ekleme” haberini okumak için buraya tıklayın

iOS 14.2 ile Birlikte Shazam Denetim Merkezine Geldi!” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.