iPhone’ da Klavye Sözlüğünü Sıfırlama

A+
A-
iPhone’ da Klavye Sözlüğünü Sıfırlama

Birçok dil desteğiyle sözlük ve otomatik kelime tamamlama özelliği bulunan iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarda, diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi yazılmış olunan özel kelimeler zaman içerisinde öğrenilir ve mesaj yazma anında daha önceleri kullanmış olduğunuz kelimeler karşınıza getirilir. Tabi bu durumdan rahatsızlıkta duyabilirsiniz. iPhone klavye geçmişini temizleyerek, öğrenilen sözcükleri temizleyebilirsiniz.

Akıllı telefonlar, mesajlaşma anında kullandığınız kelimeleri öğrenip tekrar mesaj yazma anında sık kullandığınız kelimeleri size göstermektedir. Örneğin sevgilinizle mesajlaşma anında kullandığınız “Aşkım, bebeğim ya da canım” gibi kelimeleri çok sık kullanıyorsanız, klavyede Tamam yazıldığında karşımıza “canım” çıkacaktır. Ya da Günaydın yazıp boşluk tuşuna basıldığında karşınıza bu sefer “aşkım”, “canım” gibi kelimeler karşınıza çıkacaktır. Tabi dilerseniz iPhone telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeden sadece klavye sözlüğünü sıfırlayarak, klavye geçmişini temizleyebilirsiniz. Peki, nasıl?

iPhone’ da Klavye Sözlüğünü Nasıl Sıfırlayabilirim?

  • Öncelikli olarak Ayarlar’ a ve ardından Genel seçimine girin
  • Sayfayı aşağıya doğru kaydırın en alt tarafta yer alan Sıfırla seçimine dokunun
  • Ardından Klavye Sözlüğünü Sıfırla seçimine dokunun. Burada güvenliğiniz için parola girmeniz istenecek
  • Parola girildikten sonra Sözlüğü Sıfırla seçimine tıklamanız yeterli olacaktır

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından klavyede yazmış olduğunuz bütün özel sözcükler temizlenir ve fabrika ayarlarına tekrardan döndürülür.

iPhone’ da klavye sözlüğünü sıfırlama konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

iOS’ ta Klavye Karakter Önizlemesini Devre Dışı Bırakma

iPhone’ da Hızlı Aramaya Kişi Nasıl Eklenir?

iPhone ile Gidilen Her Yer Kayıt Altında [ iOS 11 ]

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.