iPhone’ da LED Flaş Uyarısı Sessizdeyken Nasıl Devreye Alınır?

iPhone’ da LED Flaş Uyarısı Sessizdeyken Nasıl Devreye Alınır?

LED Flaş özelliği, telefona bir arama yada mesaj geldiğinde arka tarafta yer alan flaşın yanıp sönerek bildirimlerin rahat fark edilmesini sağlamaktadır. Bu özellik sadece ekran ışığı kapalı durumdayken devreye girmektedir. İsterseniz bu bildirim ışığını devre dışı bırakabilir, isterseniz de sadece titreşime aldığınız zaman aktif olamasını sağlayabilirsiniz.

LED Flaş Işığı uyarısını cihaz sadece sessiz konumdayken devre girmesini istiyorsanız;

  • Öncelikli olarak “Ayarlar” kısmından “Genel” kısmına giriyoruz.
  • Buradan “Erişebilirlik” kısmına girdikten sonra alt tarafta işitme başlığı altında yer alan “Uyarılar için LED Flaş” seçimine tıklayın
  • Daha sonra kaşınıza iki seçenek gelecek; ikisi de aktif durumda olursa sadece sessiz konumdayken LED Flaş aktif olmaktadır

IMG_5570

  • Sadece Uyarılar için LED Flaş aktif ederseniz; ses açıkken de, kapalıyken de aktif olacaktır

iPhone’ da LED Flaş Uyarısı sessizdeyken nasıl devreye alınır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.