iPhone’ da Metin Seslendirme Nedir, Nasıl Kullanılır?

iPhone’ da Metin Seslendirme Nedir, Nasıl Kullanılır?

Telefona gelen mesajların yanı sıra, mailler ve hatta girdiğiniz site üzerindeki yazıları ekrana dikkat veremeyeceğiniz zamanlarda takip etmek bir hayli zor olmaktadır. “Metin Seslendirme” özelliği ile iPhone’ un seslendirmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

iphone-metin

iPhone’ un sahip olduğu üstün özelliklerinin farkında olup, bunları en iyi şekilde kullanan kullanıcıların yanı sıra haberdar olmayan ya da kullanamadığı özelliklerinden biri olan “Metin Seslendirme” işlevinin nasıl etkinleştirildiği ve kullanıldığı hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

  • iPhone’ un ana ekranında bulunan “Ayarlar” ı açın.
  • “Ayarlar” menüsü içerisinde yer alan “Genel“, ardından “Erişebilirlik” ve daha sonra “Konuşma” seçeneğine tıklayın.
  • “Konuşma” menüsü içerisinde yer alan “Seçimi Seslendir” seçeneğini “Aktif” edin.

IMG_08990002

Tüm adımları gerçekleştirdikten sonra “Metin Seslendirme” özelliği devreye girmekte. Gelen mesajların, maillerin ve hatta site üzerindeki yazıların içerisinde seslendirilmesini istediğiniz metnin üzerine iki defa tıklamanız ile alan belirledikten sonra açılan menüde yer alan “Seslendir” düğmesine tıklamanız üzerine iPhone metni sesli olarak okumaya başlayacaktır.

Aynı zamanda “Konuşma Hızı” bölümü altından konuşma hızını ayarlayabildiğiniz gibi “Sesler” üzerinden de konuşma ses dilini ayarlayabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.