iPhone’ da Siri’ yi Konuşmadan Kullanma

iPhone’ da Siri’ yi Konuşmadan Kullanma

Sorulan sorulara cevap vermesinin yanında tavsiyede bulunması, web hizmetlerindeki eylemleri gerçekleştirmesi ve daha da fazlası için Apple’ ın işletim sistemi iOS’ un bir parçası olan kişisel asistan Siri ile yapılabileceklerin adeta sınırı yok. Peki, Siri’ ye sadece sesli komutla değil de yazarak ta komut verilebileceğini biliyor muydunuz?

Toplantılarda, toplu taşıma araçlarında kısacası sesli komut verilmesinin mümkün olmadığı alanlarda Siri’ ye Yaz özelliği ile kullanımı çok daha rahat hale getirebilirsiniz. Siri’ ye yaz özelliğini kullanabilmek için yapılması gerekli olan işlemin detaylarına bakalım.

iPhone’ da Siri’ ye Yazarak Komut Nasıl Verilir?

Siri’ de sesli komuttan metin komutuna geçebilmek için;

  • Öncelikli olarak iPhone ana ekranından Ayarlar menüsüne girin
  • Sırasıyla Genel ve Erişilebilirlik seçeneklerine girin
  • Erişilebilirlik menüsü içerisinde alt tarafta yer alan Siri seçeneğine girin ve ardından Siri’ ye Yaz özelliğini aktif hale getirin

iPhone-Siri-Konusmadan-Kullanma-1

Yapılan bu işlemlerin ardından ana ekran düğmesine basılı tutun ve Siri’ yi açın ve farkı görün! Artık Siri sizi dinlemeyecek, bunun yerine yazılanlara göre cevap vermek veya isteklerinizi yerine getirmek adına sizi hazırda bekleyecek.

iPhone’ da Siri’ yi konuşmadan kullanma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.