iPhone’ da Site Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone’ da Site Engelleme Nasıl Yapılır?

iOS işletim sistemine sahip (iPhone, iPad veya iPod Touch) cihazlar üzerinde belirli sitelere giriş izni verilmesi yada engellenmesi için yapılması gereken işlemlerin birçok yolu olduğunu söyleyebilirim. Ebeveyn denetimleri adıyla da bilinen Sınırlamalar özelliği ile bu işlemlerin yapılması diğer yollara göre en pratik olanı elbette ki. Bu özellik sayesinde birden fazla alana erişimi engelleyebilmenin yanı sıra herhangi bir web sitesinin kara listeye alınarak, söz konusu olan siteye erişimi tamamen yasaklayabilirsiniz. Dilerseniz ebeveynlerin işine yarayacak olan bu özelliği detaylıca anlatmaya başlayalım.

Site Engelleme Nasıl Yapılır?

  • Öncelikli olarak Ayarlar > Genel > Sınırlamalar adımlarını sırasıyla takip edin
  • Daha sonra Sınırlamaları Etkinleştirin seçeneğine dokunduktan sonra bir şifre belirlemeniz gerekiyor
  • Parola belirlendikten sonra tüm sınırlama seçenekleri aktif hale gelecektir
  • Tüm işlemleri burada yapacağımız biraz aşağıda yer alan Web Siteleri seçeneğine giriş yapıyoruz
  • Tüm web siteleri: Tüm sitelere girişi engellemektedir. Bu seçeneği seçtiğinizde cihazınız üzerinden hiçbir siteye giriş yapamazsınız.
  • Yetişkin İçeriğini Sınırla: Kelime duyarlı olarak, yetişkin içerikli kelimelerin içerdiği hiçbir sayfaya giriş yapılamaz.
  • Yalnızca Belirli Web Siteleri: En çok kullanılan seçenektir. Bu seçeneği işaretleyip aşağıda bulunan “Web sitesi ekle” seçeneğine tıklayarak, girişini engellemek istediğiniz site adresini yazmanız yeterli olacaktır

bilisimbilgi.com

Dileseniz bir web sitesini nasıl engelleyeceğinizi bir örnek ile açıklayalım.

Web Sitesi Ekle… dedikten sonra Başlık: BilisimBiLGi  URL: https://bilisimbilgi.com şeklinde yazdıktan sonra aşağıda beliren Bitti seçeneğine dokunarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Sınırlamalar şifrenizi paylaşmadığınız sürece bağlı bulunan cihaz üzerinden engellenen içeriklere kesinlikle giriş yapılamayacaktır.

Tabi ilerleyen zamanda Sınırlamalar özelliğini devre dışı bırakmak yada parolasını değiştirmek istediğinizde ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Ayarlar > Genel > Sınırlamalar adımlarını sırasıyla takip edin
  • Sınırlamaları Etkisizleştir’ e dokunun ve ardından mevcut olan Sınırlamalar parolanızı girin
  • Daha sonra tekrardan Sınırlamaları Etkinleştir’ e dokunun ve ardından yeni bir parola belirleyin

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.