iPhone’ da Tek Elle Kullanım Modu iOS 11 Nasıl Aktif Edilir?

iPhone’ da Tek Elle Kullanım Modu iOS 11 Nasıl Aktif Edilir?

Tasarım çizgisi ile birlikte tasarımın sahip olduğu donanım yapısı ile de kendinden söz ettiren iPhone cihazların Plus modellerinde iOS‘ un varsayılan klavyesiyle tek elle mesaj yazılması oldukça güç. Apple, iOS 11 ile bu durumun önüne geçiyor. iPhone cihazlara gelen en işlevsel özelliklerden birisi olan tek elle kullanım modu, iOS 11 işletim sistemiyle çok basit bir şekilde aktif edilebiliyor.

Apple, yeni işletim sistemi iOS 11 de gelecek olan tek elle kullanım özelliği ile geniş ekranlı iPhone cihazlarında tek elle yazı yazmayı biraz daha rahat hale getiriyor. Her ne kadar klavyeyi kullanırken harfler iç içe geçiyor olsa da kullanışlı bir özellik.

Dilerseniz Plus modellerinde büyük öneme sahip olan iOS 11′ in tek elle kullanım özelliği için yapılması gerekenlere bakalım.

  • Klavye ekranındayken mikrofon tuşunun hemen yanında bulunan dünya simgesine tıklayın
  • Klavye ve dil ayarlarının olduğu bir menü açılacak
  • Açılan menüyü incelediğinizde sağ yada sola dayalı kullanımlardan birinin seçilmesine imkan sağlıyor. Sağ elini kullananlar için sağa dayalı ya da sol elini kullananlar için sola dayalı klavye düzeninden birinin seçmeniz yeterli olacaktır.

iPhone-tek-elle-kullanim-modu-iOS-11

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.