iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!

iOS
A+
A-
iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!

Donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda hayranlık uyandıran, gelişen teknolojiyle de beraber bir çok kolaylık sunan iPhone cihazlarında sık kullanılan ayar ve uygulamalara erişim Denetim Merkezi (Control Center) üzerinden sağlanmakta. Denetim merkezini uygulamalar içerisinden kullanabileceğiniz gibi erişimini de engelleyebilirsiniz. “Daha önceleri herhangi bir uygulama içerisindeyken, örneğin hesap makinesini kullanmak istediğimde ekranı aşağı doğru indirdiğimde Denetim Merkezi geliyordu. Ancak uygulama içerisindeyken Denetim Merkezi’ ne erişemiyorum.” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim. sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım.

Var olan kontrolleri kaldırabileceğiniz gibi yenilerini ekleyebilir ya da istediğiniz gibi bir sıraya koyarak, yerlerini değiştirebileceğiniz Denetim Merkezi (Control Center), her ne kadar faydalı bir özellik olarak görünse de bazı kullanıcılar uygulama içerisinden erişilebiliyor olmasından rahatsızlıkta duyabiliyor.

Uygulama içerisindeyken artık Denetim Merkezi (Control Center) erişemiyor musunuz?” Aslında bu sadece Ayarlar içerisinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Normalde varsayılan olarak erişilebilen Denetim Merkezi’ ne, kullanıcının onayı doğrultusunda erişim engellenebilmektedir. Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı devre dışı bırakıp, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, Denetim Merkezi’ ne erişimi sağlayabilirsiniz.

iPhone’ da Uygulama İçerisindeyken Denetim Merkezi’ ne Erişim Nasıl Sağlanır?

  • Öncelikli olarak Ayarlar (Settings) menüsüne dokunun ve ardından Denetim Merkezi (Control Center) seçeneğine dokunun
  • Pasif hale getirilip unutulan Uygulama İçinden Erişim (Access Within Apps) bu seçeneğini Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır
iphone-da-uygulama-icerisinde-denetim-merkezine-erisemiyorum-1

Not: Bu seçenek etkin durumda olmasa bile Denetim Merkezi’ ne Ana Ekran üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone Aramaları Otomatik Cevaplıyor!

iPhone’ da Ayarlar İçerisinde Hızlı Arama Yapma

iOS’ ta Uygulama Simgeleri Üzerindeki Bildirim Sayısı Gözükmüyor!

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.