iPhone’ da Wi-Fi Assist Özelliği Nasıl Kapatılır?

iPhone’ da Wi-Fi Assist Özelliği Nasıl Kapatılır?

Wi-Fi’ den sağlanan internet erişimi yetersiz olduğunda mobil veriye geçişi otomatik olarak sağlayan Wi-Fi Assist, her ne kadar faydalı bir özellik gibi görünse de mobil internet kotanızı bir anda sıfıra indirebilir!

iphone-yardim

 

Apple, iOS 9 işletim sistemi ile birlikte iPhone kullanıcılarına sunduğu Wi-Fi Assist desteğiyle kablosuz bağlantının zayıf olduğu, verimli olarak çalışmadığı zamanlarda internet erişimini doğrudan mobil internete yönlendirmekte. Her ne kadar güzel bir özellik gibi gözükse de, internet erişimini doğrudan mobil kotanızdan sağlıyor olması tabi ki kötü bir durum.

iPhone akıllı telefonlarda aktif olarak gelen bu özelliği basit bir işlem sayesinde kapatabilmemiz elbette ki mümkün.

 • Öncelikli olarak iPhone cihazınızdan Ayarlar‘ a girin
 • Hücresel sekmesinden en alt kısımda yer alan Wi-Fi Assist özelliğini Wi-Fi Yardımı şeklinde görebilirsiniz. Varsayılan olarak aktif gelen bu özelliği pasif hale getirerek kapatabilirsiniz.

bilisimbilgi.comYapılacak olan bu işlem sayesinde artık mobil internet kotası aşımıyla birlikte gelen sürpriz faturaların önüne geçmiş olacaksınız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Bekir dedi ki:

  Teknoloji olarak takip ettiğim sitelerden birisi olarak yerini aldığını söyleyebilir. iPhone kullanmaya yeni başladım sayılır, iPhone hakkında paylaşımlarınız gerçekten harika.

  1. KILIC dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler.

 2. Esma dedi ki:

  paylaşım için teşekkürler

  1. KILIC dedi ki:

   ben teşekkür ederim.