iPhone’ da Wi-Fi Şifresini Vermeden Paylaşın

iOS
A+
A-
iPhone’ da Wi-Fi Şifresini Vermeden Paylaşın

Tasarım çizgisi ile birlikte donanım yapısı ile de kullanıcılarda hayranlık uyandıran, gelişen teknolojiyle de bir çok kolaylık sunan iPhone ve iPad cihazlarında, küçük ama pratik özelliklerden birisi de Wi-Fi (Kablosuz Ağ) ağ şifresinin kolayca paylaşımıdır. Nasıl mı?

Wi-Fi ağ şifrenizi aileniz ve arkadaşlarınız ile şifreyi söylemeden anında paylaşabilirsiniz. Örneğin, yakınınızda bulunan iPhone cihazına sahip bir arkadaşınız var ve dahil olduğunuz ağa bağlanmak istiyor. Şifrenin söylenilip yazılması yerine iPhone, bu ağın şifresini otomatik olarak alabilme imkanı sunuyor. Peki, küçük ama pratik olan bu özellik nasıl çalışıyor?

Wi-Fi (Kablosuz Ağ) Şifrenizi Paylaşın

Kablosuz ağ şifrenizi anında, saniyeler içinde bir tanıdığınız ile paylaşmanız mümkün. Bunun için öncelikle dikkat edilmesi gereken birkaç husus var. 

  1. Her iki cihazda da Bluetooth ve Wi-Fi açık olmalı
  2. İki cihaz birbirine yakın tutulmalı

Eğer bu hususları sağlamış iseniz aşağıdaki adımları uygulayarak, ağ şifrenizi diğer kişi ile paylaşmaya hazırsınız demektir.

  • Öncelikli olarak Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun
  • Ailenizden biri veya arkadaşınızın cihazından (Ağınıza bağlantı kurmak isteyen cihaz), kablosuz ağınızı (Wi-Fi) seçin
  • Daha sonra cihazınızda belirecek Parolayı Paylaş (Share Password) butonuna dokunun
iPhone-WiFi-Paylasma-1
  • Yapılan bu işlemin ardından diğer cihazın ekranındaki şifre bölümü otomatik olarak dolacak ve cihaz anında ağınıza bağlantı kuracaktır
iPhone-WiFi-Paylasma-2

Not: Wi-Fi şifre paylaşımı iOS 11 veya daha üst sürümlerdeki Apple cihazlarında çalışmaktadır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Wi-Fi Şifresini Vermeden Paylaşın” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

iPhone ve Android Cihazlarda Wi-Fi Bağlantı Sorunu ve Çözüm Yolu

Mac’ de Wi-Fi Ağlarına Öncelik Verme İşlemi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.