iPhone’ da Yanlış Parola Girildiğinde Verileri Silme Nasıl Aktif Edilir?

iPhone’ da Yanlış Parola Girildiğinde Verileri Silme Nasıl Aktif Edilir?

O kadar yüksek meblağlar ödenerek satın alınan ve farkında olunmadan düşürülen yada çalınan Apple’ ın iPhone cihazlarında, muhtemelen de bir çoğumuz tarafından bilinen yada hiç bilinmeyen bir özelliğin nasıl aktif edileceğinden bahsetmek istiyorum.

Özelliğin aktif edilmesiyle birlikte 10 defa yanlış şifre girilmesinden sonra bir güvenlik önlemi olan verileri sıfırlama özelliği, bilgilerin başka birileri tarafından ele geçirilmemesi amacıyla önemli olmaktadır. Peki, iPhone cihazlarında bu özellik nasıl aktif hale getirilir?

  • Öncelikli olarak iPhone cihazların ana ekranında bulunan ” Ayarlar ” a giriş yapın
  • Ayarlar menüsü içerisinde yer alan ” Touch ID ve Parola ” seçeneğine tıklayın
  • Bu seçeneğe tıkladığımız zaman bizden cihaz parolamızı girmemizi isteyecek, parolayı girin ve Parolayla Kilitleme ekranına ulaşın
  • Bu ekranda en altta bulunan ” Verileri Sil ” seçeneği bulunmakta. Bu seçeneği Aktif hale getirin

iPhone-Verileri-Sil-1

  • Daha sonra ” 10 başarısız parola denemesinden sonra bu iPhone’ daki tüm veriler silinecektir. ” uyarısıyla karşılaşacaksınız. ” Etkinleştir ” demeniz yeterli olacaktır

iPhone-Verileri-Sil-2

Not: Seçenek aktif hale getirildiğinde parola 10 defa yanlış girildiğinde veriler sıfırlanacaktır. Bunu göze alarak bu seçeneği aktif hale getirin.

iPhone’ larda yanlış parola girildiğinde verileri silme nasıl aktif edilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.