iPhone’ dan iMessage Kaydını Silme

iPhone’ dan iMessage Kaydını Silme

Daha önceleri iPhone cihazlarından herhangi birini kullanıp ta iMessage kaydı oluşturan kullanıcılar, Apple üretimi olmayan başka bir telefon kullanmaya başladıklarında iPhone’ dan gönderilen SMS veya metin mesajlarını alamıyor olması olası bir durumdur. Karşılaşılan bu durum için iMessage’ ın kapatılması gerekebilir. Nasıl mı? İşte cevabı..

Apple’ ın iPhone kullanıcılarına yönelik sunduğu iMessage, “Wi-Fi veya Hücresel Veri” üzerinden haberleşmeyi sağlayan ücretsiz mesajlaşma servisidir. iMessage servisi ile birlikte harici uygulamalara yönelmek yerine direkt mesajlaşmada, iPhone kullanıcıları arasında daha popüler hale geldi. Her ne kadar bu servisi kullanan cihazlar arasında avantajlı olarak gözükse de, daha önceleri bu servisi kullanıp ta sonra Apple üretimi olmayan başka bir telefon kullanılmaya başlandığında, karşılaşılan sorun Apple’ ın azda olsa şikayet aldığı önemli konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone’ dan iMessage kaydını silmek için iki yol mevcut. Bunlardan ilki “iPhone’ unuz hâlâ sizde mi?”, bir diğeri ise “iPhone’ unuz artık sizde değil mi?” sorularının cevaplarına BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

iPhone’ unuz hâlâ sizde mi?

  • Öncelikli olarak SIM kartınızı iPhone cihazınıza takın
  • Daha sonra “Ayarlar” bölümü içerisine girin
  • Burada alt tarafta yer alan “Mesajlar” seçimine tıklayın
  • Mesajlar penceresinden “iMessage” ı devre dışı bırakın ve Ayarlar penceresine tekrar dönün
  • Burada “FaceTime” sekmesine tıklayın
  • FaceTime penceresinden “FaceTime” ı devre dışı bırakın ve çıkın

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra artık iPhone’ dan iMessage kaydı silinmiş olacaktır.


iPhone’ unuz artık sizde değil mi?

iPhone’ unuz artık sizde değil ise aşağıda yer alan adrese giriş sağlayın. Bu bağlantı üzerinden telefon numarası yazılarak, iMessage hesabını kapatabilirsiniz.

https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage/tr/tr

  • Karşınıza gelen Apple sayfasında ilk kısımda ülkeyi seçtikten sonra telefon numarasını yazın ve hemen sağ tarafında yer alan “Kodu Gönder” tuşuna tıklayın
  • Daha sonra telefon numarasına gelen onay kodunu, yine aynı bağlantı üzerinde yer alan ikinci kısımdaki “Onay kodunu girin” alanına girip, Gönder tuşuna tıklayın
  • Bu işlemin ardından Apple telefon numarasının iMessage’ daki kaydını temizliyor.

iPhone cihazlar hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. iPhone’ dan iMessage kaydını silme konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone Mesajlar Uygulamasında Kişi Fotoğraflarını Gösterme

iOS’ ta Eski Mesajların Otomatik Olarak Silinmesi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.