iPhone Denetim Merkezi’ ne Koyu Mod Butonu Ekleme

iOS
A+
A-
iPhone Denetim Merkezi’ ne Koyu Mod Butonu Ekleme

Sosyal medya platformlarının çoğunda koyu tema yani diğer bir değişle karanlık mod özelliği bulunuyor. Karanlık mod, günümüzde akıllı telefonlar dahil olmak üzere birçok geliştirici tarafından kullanılıyor. Instagram, WhatsApp, Twitter gibi birçok uygulama koyu moda sahip ve bunlar iPhone’ un koyu modu ile eş zamanlı olarak açılıp kapanabiliyor. Koyu mod ile açık mod arasında daha hızlı geçiş sağlamak isteyen iPhone kullanıcıları, Denetim Merkezi’ ne ekleyecekleri bir butonla bu işlemi rahatlıkla yapabilirler. Nasıl mı?

Dark Mode, Karanlık Tema, Siyah Tema, Karanlık Mod, Gece Modu olarak da adlandırılan koyu mod özelliği, fotoğraf ve yazıların dışında kalan ekrandaki renkleri siyaha yaklaştırarak hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de gözlerinizin daha az yorulmasını sağlıyor.

Denetim Merkezi’ ne Koyu Mod Butonu Nasıl Eklenir?

Denetim Merkezi’ ne özel bir karanlık mod butonu ekleyerek, her şeyi daha pratik bir hale getirebilirsiniz. iPhone ve iPad’ de bu işlem şu şekilde yapılıyor;

  • Öncelikli olarak Ayarlar‘ a ve ardından Denetim Merkezi‘ ne dokunun
  • Daha Fazla Denetim” başlığı altında yer alan “Koyu Mod” un yan tarafında bulunan “+” simgesine dokunarak, Dahil Edilen Denetimler‘ e alıyoruz
Koyu-Mod-Denetim-Merkezi-1
  • iPhone ya da iPad’ de Denetim Merkezi’ ni açtığınızda Koyu Mod açma / kapama butonunun burada yer aldığını göreceksiniz
Koyu-Mod-Denetim-Merkezi-2

Denetim Merkezi’ ne eklenen bu düğme sayesinde koyu mod ile açık mod arasındaki geçişi daha hızlı sağlayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone Denetim Merkezi’ ne Koyu Mod Butonu Ekleme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“iOS 14.2 ile Birlikte Shazam Denetim Merkezine Geldi!” haberini okumak için buraya tıklayın

“iPhone’ da Uygulama İçerisinde Denetim Merkezine Erişemiyorum!” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ümit dedi ki:

    Paylaşımlarınız çok güzel. Vermiş olduğunuz ipuçları harika. Emeğinize sağlık