iPhone Ekran Kilidi Sesi iOS 10 ile Değişti!

iPhone Ekran Kilidi Sesi iOS 10 ile Değişti!

Apple’ ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10, Beta 5 sürümü ile yıllardır kullandığı ekran kilit sesini değiştirdi. Beta 5 sürümündeki yeni ekran kilidi sesine gelin birlikte göz atalım…

Apple, iOS 7 mobil işletim sistem ile kilit açma sesini kaldırmıştı. Bu durum iPhone kullanıcılarını bir dönem rahatsız etse de zamanla buna alışıldı ve hatta sessizlikten memnun olunmaya başlandı. Apple, şimdi de ilerleyen zamanda kullanıma sunacağı yeni mobil işletim sistemi iOS 10′ un Beta 5 sürüm güncellemesi ile ekran kilidi sesini değiştirdi.

Aşağıdaki videoda yer verilen yeni ekran kilidi sesi daha çok bir kapı kapanma sesine benzemekte. Yılların alışkanlığını değiştirmek bakalım kolay olacak mı?

Tabi şunu belirtmemekte de fayda var, yeni ekran kilidi sesinin iOS 10′ un Final sürümünde kullanılıp kullanılmayacağına yönelik henüz kesin bir bilgi yok. Çünkü bilindiği gibi Apple, beta sürümlerinde yer verdiği bazı değişikliklere final sürümlerinde yer veremeyebiliyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.