iPhone Hoparlör Sesi Sorunu ve Pratik Çözümleri

iPhone Hoparlör Sesi Sorunu ve Pratik Çözümleri

Apple üretimi iPhone cihazına sahipseniz, çeşitli sebeplerden dolayı hoparlör sorunu yaşıyor ve bunun üzerine çözüm yolu arıyorsanız, şuan doğru yerdesiniz.

iPhone-Hoparlor-Sorunu-Cozumu

Video izleme ya da oyun oynama esnasında elinizin yanlışlıkla değmesi sonucunda ses ayarı ile oynamış olabilirsiniz. Böyle bir durum karşısında cihazın üzerinde sol tarafta yer alan ses tuşlarını öncelikli olarak kontrol etmenizi öneririm. Gerekli olan kontrolleri yaptınız ve cihaz sesinin kapatılmadığından eminseniz o zaman sorunun çözüm yoluna geçebiliriz.

Yaşanılan iPhone Hoparlör Sorunu ve Çözümü

  • Tabi ki, öncelikli olarak cihazın sesini duyabileceğiniz ölçüde açık durumda olduğundan emin olun. Bunun için ekran üzerinde sesinin açık olduğunu mutlaka kontrol ediniz.
  • iPhone’ un kulaklık girişine kulaklığın ya da başka herhangi bir şeyin bağlı olmadığından emin olun.
  • Cihaz üzerinde herhangi bir kapak ya da kılıf varsa, kılıfın yanlış takılması sonucunda hoparlörden sesin az gelebileceğinden veya sesi engellemediğinden emin olun.
  • Cebimizde taşıdığımız telefonların içerisine pislik veya toz parçalarının girebilmesi normal, bu durum karşısında hoparlör yuvaları dolup tıkanabilmektedir. Bir fırça yardımı ile kulaklık girişi ve hoparlör deliklerini temizleyin ve sesi tekrar kontrol edin.
  • Herhangi bir oyun oynarken ya da uygulama üzerinde ses gidip geliyorsa, bunun testini başka bir uygulama veya oyun açarak sorunun oyundan mı kaynaklandığını tespit edin.
  • Cihazın bir araç kitine veya Bluetooth kulaklığına bağlı olmadığından emin olun. Bunun için Bluetooth’ u kapatmanız yeterli olacaktır.
  • iPhone’ u yeniden başlatın. iPhone’ un Home ve Power tuşlarına aynı anda 10 saniye civarında basılı tutun ve telefon kapanıp tekrar açıldığında elma logosu çıkınca elinizi çekin.
  • iPhone’ un en güncel sürümde olduğundan emin olun. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme  yolunu izleyerek kontrol edebilirsiniz. Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Eğer cihazı tamire vermeyi düşünüyorsanız, tamire verilmeden önce yukarıdaki adımları okumanızda fayda var. Yapılan tüm bu işlemlere rağmen iPhone’ da hoparlör sesi sorunu halen düzelmediyse cihazın artık teknik servise gönderilme zamanının geldiğini söyleyebilirim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.