iPhone için RAM Temizliği!

iPhone için RAM Temizliği!

iPhone cihazlarından birine sahipseniz alındığı gün gibi hızlı çalışmadığını git gide yavaşladığını düşünüyorsanız, işinize yaracağını düşündüğüm bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.

Herhangi bir uygulamayı kullanırken yada genel bir kullanım anında anlık yaşanılan yavaşlamanın ardından donmalar meydana geliyorsa, RAM diye bilinen (“Random Access Memory” yani “Rastgele Erişilebilir Bellek“) geçici bellek bölümünü temizleyerek pek çok sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Nasıl mı?

iPhone 7 ve Eski iPhone Modellerinde RAM Nasıl Temizlenir?

  • Arkaplanda birden çok uygulama açık yada kapalı durumda olabilir, önemli değil
  • Öncelikli olarak Güç Düğmesi‘ ne telefonu kapatmak için kaydırın ekranı gelinceye kadar basılı tutun
  • Daha sonra Kapat düğmesi ekranda belirdiğinde parmağınızı Güç Düğmesi’ nden çekin ve ardından Ana Ekran Düğmesi‘ ne bu ekran kapanana kadar basılı tutun

iPhone-onbellek-temizleme-islemi-nasil-yapilir-1

Yapılan bu işlemin ardından birkaç saniye sonra ekran boş görünecek ve Ana Ekran’ a geri döneceksiniz. Bu durum iPhone’ da RAM’ in temizlendiği anlamını taşımaktadır.

iPhone için RAM temizleme işlemine yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.