iPhone ile Gidilen Her Yerin Kayıt Altına Alındığını Biliyor Muydunuz?

iPhone ile Gidilen Her Yerin Kayıt Altına Alındığını Biliyor Muydunuz?

iPhone’ un kullanıcılar tarafından pekte bilinmeyen bir özelliğinden bahsedeceğim. iPhone’ un en çok ziyaret edilen yerlerin konum bilgilerini kayıt altına aldığını biliyor muydunuz?

iPhone ile Gidilen Her Yer Kayıt Altında

Nerede ve ne kadar sürede nereleri ziyaret ettiğinizi siz unutmuş olabilirsiniz, ama bir özellik sayesinde iPhone’ unuz buraları çok iyi biliyor. Her ne kadar özel hayatın gizliliğini ortadan kaldırmış olsa da Apple’ a göre bu özellik, “en sevdiğiniz yerleri öğrenmek” amacıyla sizin için toplanıyor.

Konum Servisleriniz” açık ve izin verili durumda ise, “Sık Kullanılan Konumlar” sistemi özelliği ile sizin nerede  ne kadar kaldığınızı dakikası dakikasına gösteriyor ve hatta harita üzerindeki yeriniz bile iPhone üzerinden görülebiliyor.

Fabrika ayarlarında açık olarak gelen bu özellikten rahatsızlık duyabilirsiniz. Eğer evinizde veya iş yerinizde bu özelliği kullanarak sık gitmiş olduğunuz yerlerin başka birileri tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız, bu özelliği kapatabilirsiniz.

iPhone’ da “Sık Kullanılan Konumlar” a erişebilmek için;

  • Ayarlar bölümünden Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri yolunu izleyin.

bilisimbilgi.com

  • Sistem Servisleri” menüsünün en alt tarafından yer alan “Sık Kullanılan Konumlar” seçeneğine girin.

bilisimbilgi.com

  • Daha sonra Tarihçe karşınıza gelecek. Burada herhangi bir mekan ismi üzerine tıklayarak, daha detaylı harita görünümüne geçiş yapabilirsiniz.

bilisimbilgi.com

  • “Sık Kullanılan Konumlar” ın pasif hale getirilmesiyle de bu özelliği kapatabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.