iPhone ile Hücresel Veri İstatistikleri Nasıl Sıfırlanır?

iPhone ile Hücresel Veri İstatistikleri Nasıl Sıfırlanır?

Sahip olduğu tasarım çizgisi ile birlikte tasarımın sahip olduğu donanım yapısı ile de kendinden söz ettiren iPhone cihazlar, kullanılan iOS işletim sisteminin yanı sıra sahip olduğu uygulamalar ile de en gelişmiş kullanımı sunmakta. Ancak arka planda hücresel veri üzerinden çalışmakta olan uygulamalar konusunda akıllı telefon üreticileri yanı sıra Apple’ da çeşitli yöntemler sağlayarak, fazla kullanımın önüne geçmeye çalışıyor.

Apple‘ da iPhone akıllı telefonlarında arka planda çalışmakta olan uygulamaların hücresel veri kullanımını en aza indirme konusunda elinden gelen çabayı gösteriyor. Tabi ki, hücresel veri istatistiklerini sürekli olarak kontrol altında tutabilmemiz için düzenli olarak sıfırlamamız gerekiyor. Eğer bu şekilde yapılmazsa ne kadar verinin kullanıldığına dair kesin bilgiye ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

iPhone’ da Hücresel Veri İstatistikleri Nasıl Sıfırlanır?

  • Öncelikli olarak cihazın Ayarlar menüsüne ve ardından Hücresel seçeneğine giriş yapın
  • Gelen ekranda sayfanın en alt kısmında kullandığımız hücresel veri kullanımına dair verilere buradan ulaşabilirsiniz. Verilerin sıfırlanması için İstatistikleri Sıfırla butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

bilisimbilgi.com

iPhone’ daki hücresel veri istatistiklerini, İstatistikleri Sıfırla seçeneğine tıkladıktan sonra sayacımız sıfırlanıyor ve o günden itibaren tekrardan işlemeye devam ediyor. Bu işlemi düzenli aralıklar ile yaptığınızda ne kadar hücresel veri kullandığınız konusunda sizi bilgilendirecektir.

iPhone’ da hücresel veri istatistiklerini sıfırlamak işte bu kadar kolay.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.