iPhone ile Yapılan Görüşmelerde Yaşanan Ses Sorunu ve Çözümü

iPhone ile Yapılan Görüşmelerde Yaşanan Ses Sorunu ve Çözümü

Bazı iPhone kullanıcıları, görüşme esnasında karşıdaki kişinin sesini tam anlamıyla duyamamaktan şikayetçi. Her ne kadar ses seviyesi yüksekte olsa gelen yada yapılan aramalarda ses sorunu ile karşılaşılmakta. iPhone cihazını kullanıp ta ses sorunu ile karşılaşanlar, bu çözüm yollarını deneyebilirler.

iPhone ile Görüşmelerde Karşılaşılan Ses Sorunu ve Çözümü

  • Öncelikli olarak ses arttırma butonunu kullanarak, zil sesi seviyesini ekranda görüntüleyin (kulaklık takılı durumda değilken)
  • Hoparlörün bulunduğu ızgarayı ve ekran üzerinde bulunan koruyucu kontrol edin. Üzerinde bulunan toz büyük sıkıntı yaratabilmektedir. Temizlemek için bir fırçadan yardım alabilirsiniz
  • Kulaklık girişine bağlı herhangi bir şey olmadığından emin olun
  • Herhangi bir Bluetooth cihazı ile eşleştirilmiş mi bunun kontrolünü sağlayın, gerekirse Bluetooth‘ u devre dışı bırakın
  • Ayarlar (Settings) > Genel (General) > Erişilebilirlik (Accessibility) adımlarını izleyin, Telefon Gürültüsünü Gider (Phone Noise Cancelation) özelliğini Pasif hale getirerek devre dışı bırakın.
  • Yada son olarak iPhone cihazına reset atılmasını sağlayın (Güç Tuşu ile Ana Ekran Tuşuna 10 saniye kadar basılı tutulması)

iPhone ile yapılan görüşmelerde yaşanan ses sorununun çözümüne ilişkin paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.