iPhone ve iPad’ te Tüm Harfler Nasıl Büyük Yazdırılır?

iPhone ve iPad’ te Tüm Harfler Nasıl Büyük Yazdırılır?

Metin yada SMS yazarken hızın önemli olduğunu düşünen ve aynı zamanda büyük harflerle de bir şey yazılması gerektiğinde yazma konusunda sorun yaşayanlardan biri misiniz? Bilgisayarda “Caps Lock” olarak adlandırılan büyük harf özelliği keşke Apple‘ ın mobil cihazlarında da olsaydı, dediğinizi duyar gibiyim. Normalde büyük harfle yazılmak istendiğinde Shift (yukarı ok) tuşuna basılması gerekiyor. Peki iPhone ve iPad‘ te tüm harfler büyük nasıl yazdırılır, bunun kolay yollarından bahsedeceğim.

iPhone ve iPad’ te tüm harfleri büyük yazdırma

1.Yol

Aslında yapılması gereken işlem oldukça basit. Shift (Yukarı ok) tuşuna basın ve parmağınızı kaldırmadan büyük yazmak istediğiniz harfe sürükleyin.

2.Yol

Shift (Yukarı ok) tuşuna bir parmağınızla basılı tutun ve ardından diğer parmağınızla büyük yazmak istediğiniz harflere dokunun.

3.Yol

Uygulanacak olan bu yöntem diğerlerine göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Yapılması gereken işlem Shift (Yukarı ok) tuşuna hızlı bir şekilde 2 kere basmanız. Bu sayede tüm harfleri büyük olarak yazdırabilirsiniz.

Not:

Ayrıca Shift (Yukarı ok) tuşuna basılı tutarak, silme tuşuna bastığınızda ise harf harf yerine kelime kelime silme işlemi yaptığını da göreceksiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.