iPhone “Kapalı, Sessiz ya da Rahatsız Etme” Modundayken Alarm Çalar mı?

iPhone “Kapalı, Sessiz ya da Rahatsız Etme” Modundayken Alarm Çalar mı?

Hayatımızı kolaylaştıran elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar, bazen bir takım hatalar yüzünden bizleri mağdur durumda bırakabilmekte. Telefonların akıllı hale gelmesinden önce alarm kurulduğunda tamamen kapalı durumdayken bile devreye girebiliyordu. Şimdi ise bazı Android telefonlar hala bu özelliğe sahipken iPhone ve iPad’ lerde bu özellik bulunmamaktadır.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber saat uygulamalarındaki alarm özelliği kullanıcılar için büyük önem kazandı. Sabahları uyanabilmek adına yatmadan önce telefonun alarmı kurulmakta. Gece boyunca yanı başımıza aldığımız telefonu sessiz, rahatsız etme ya da zarar vermemesi adına da pek çok insan yatmadan önce telefonu kapatmakta ve bu işlemler sonucunda mağdur olabilmektedir. Peki, telefon bu modlarda iken alarm çalar mı? Telefon bu durumdayken alarm neden çalmıyor? veya hangi durumlar alarmınızın çalışmasını engeller? bu konuya BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

iPhone’ um Sessiz, Rahatsız Etme Modundaysa Alarm Çalar mı?

Bir alarmın devreye girmesini (çalmasını) istiyorsanız, iPhone cihazınızın açık durumda olması gerekmekte. Buda demek oluyor ki, iPhone kapalı olduğunda alarm çalmamakta. Sessiz, Rahatsız Etme ve hatta ekran kapalıyken (Uyku Modunda) alarm devreye girmektedir.

iPhone “Kapalı, Sessiz ya da Rahatsız Etme” modundayken alarm çalar mı? konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.


iOS ve Android’ te Alarmlara İsim Nasıl Verilir?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.