iPhone-da-ekran-kilitliyken-siri-nasil-devre-disi-birakilir

iPhone Kilit Ekranında Siri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

iPhone cihazlarda Ana Ekran tuşuna bir kez dokunup ana ekrana yönlenebilir, iki kez ard arda dokunduğunuzda çalışan uygulamaları görebilir, uzun süreli basılı tuttuğunuzda ise etkin hale gelen sorulan sorulara cevap veren, tavsiyede bulunan, çeşitli uygulamaları sesli komut ile kullanmanıza imkan sağlayan, web hizmetlerindeki eylemleri gerçekleştiren sesli asistan Siri ile karşılaşmaktayız. Her açıdan faydalı olan bu uygulama ekran kilitliyken bazı durumlarda da sorun yaratabilmektedir. Nasıl mı?

Apple‘ ın işletim sistemi iOS‘ un bir parçası olan akıllı kişisel asistan Siri ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Her ne kadar faydalı bir uygulama olsa da ekran kilitliyken bazı durumlarda da sorun yaratabilmektedir. Örneğin cebinizde bulunduğu sırada yanlışlıkla ana ekran tuşuna basılı tutulduğunda devreye giren bu uygulama kalabalık olan bir ortamda sizi rahatsız edebilir. Bu gibi durumlar karşısında Siri’ yi, cihazınız kilitli durumdayken devre dışı bırakabilirsiniz.

Kilit Ekranında Siri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  • Öncelikli olarak iPhone cihazınızın ana ekranı üzerinde yer alan Ayarlar‘ a giriş yapın
  • Daha sonra Ayarlar başılığı altında yer alan Touch ID ve Parola sekmesine tıklayın
  • Kilitliyken Erişime İzin Ver başlığı altında yer alan Siri‘ yi Pasif hale getirin

Bu işlemlerin yapılmasının ardından artık iPhone, kilit ekranındayken ana ekran tuşuna uzun süreli basıldığı zaman Siri aktif hale gelmeyecektir.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

“iPhone Kilit Ekranında Siri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?” için 2 cevap

  1. Avatar Yusuf Esen dedi ki:

    Güzel Yazınız için teşekürler Kılıç Bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.