iPhone Klavyesinde Mikrofon Düğmesini Bulamıyorum

iOS
A+
A-
iPhone Klavyesinde Mikrofon Düğmesini Bulamıyorum

Kullanıcı odaklı geliştirilen ve bir çok kolaylık sunan iPhone cihazlarında, bazen bir takım sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Tabi bu sorunların bir kısmı kullanıcı hatalarından kaynaklı bir kısmı da donanım ya da yazılım kaynaklı olarak baş gösteriyor. Bu hatalar her ne şekilde olursa olsun bizim için önemli olan akıllı telefonlarımızda, meydana gelebilecek bir arızanın hayatımızı olumsuz yönde etkilemesi.

Normalde iPhone klavyesinde mikrofon düğmesi yer alıyordu. Ancak mesajlar uygulamasının yanı sıra sosyal medya platformlarında da klavyede varsayılan olarak bulunan mikrofon düğmesine hiçbir şekilde ulaşamıyorum.” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

iPhone Klavyesinde Mikrofon Düğmesini Görünür Yapma

iPhone Klavyesinde Mikrofon Düğmesini Bulamıyorum” Aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Kullanıcılar bu ayar ile oynayıp, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, iPhone klavyesinde mikrofon düğmesini görünür hale getirip, kullanım sağlayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak iPhone’ unuzdaki “Ayarlar” ve ardından “Genel” e dokunun
  • Karşınıza gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın ve “Klavye” ye dokunun
  • Bir sonraki ekranda “Dikte’yi Etkinleştir” seçiminin hemen yanında bulunan düğmeyi AÇIK ON-OFF-Button-1 konumuna getirin
  • Onay açılır penceresinde, Mikrofonu iOS Klavyesinde eklemek için “Dikteyi Etkinleştir” e dokunun

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından iPhone’ unuzun klavyesinde Mikrofon düğmesini görmeye başlayacaksınız ve iPhone’ unuzda Dikte Modunu kullanacaksınız.

Mikrofon düğmesi, iPhone klavyesinde belirgin bir şekilde görünür olmasına rağmen çoğu kullanıcı bununla ne yapılacağını bilmeden bu düğmeyi görmezden gelir. Ancak, bazı kullanıcılar yanlışlıkla da olsa bu düğmeye basar ve iPhone’ ların ekranında “Dikte Etkinleştir” penceresi açılır gördüklerine şaşırırlar. Bundan sonra iPhone’ daki Dikte özelliğini kullanmak istemeyen bazı kullanıcılar, Mikrofon düğmesini kaldırmak veya kurtulmak isteyebilir. Eğer siz de iPhone’ daki klavyeden Mikrofon düğmesinin kaldırılmasını istiyorsanız, kaldırma adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ayarlar > Genel > Klavyeler yolunu izleyip, Dikteyi Etkinleştir‘ i KAPALI ON-OFF-Button-1 konuma getirin

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone Klavyesinde Mikrofon Düğmesini Bulamıyorum” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone Live Photos (Canlı Fotoğraflar) Özelliğini Kullanamıyorum” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Kamera Uygulamasını Bulamıyorum” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Çağrı Geldiğinde Zil Sesi Düşüyordu, Artık Düşmüyor!” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.