iPhone Kullanıcıları Dikkat ! Gönderilen E-Postalar “Şifresiz” Gidiyor !

iPhone Kullanıcıları Dikkat ! Gönderilen E-Postalar “Şifresiz” Gidiyor !

iOS 7 işletim sisteminde yeni bir güvenlik açığı daha ortaya çıktı. Apple‘ ın iPhone ve iPad‘ lerin den gönderilecek e-postalara eklenen dosyalar gönderilirken şifrelenmeden iletiliyor. Apple tarafından bu açığın giderilmesi için güncelleme çıkarılacağı duyuruldu.

iphone-led

ABD’ li teknoloji devi Apple’ ın geçen yıl kullanıma sunduğu mobil işletim sistemi iOS 7’de yine bir güvenlik açığı tespit edildi.Daha önce özellikle parmak izi sensöründeki güvenlik açığı üzerinden iPhone’ ların hacklenebildiği ortaya çıkmış ve bunun için bir güncelleme yayınlanmıştı.

Şimdi ise güvenlik uzmanı Andreas Kurtz, iOS 7 üzerinden gönderilen e-maillerde yeni bir güvenlik açığının bulunduğunu belirledi.Buna göre, e-postalara ilave edilen dosyalar sistem tarafından şifrelenmeden alıcıya ulaştırılıyor.Kurtz bu açığı kullanarak iPhone 4, iPhone 5S ve iPad 2′ leri hacklemeyi başardı.

Ancak paniğe gerek olmadığını duyuran diğer güvenlik uzmanları Adam Engst ve Richard Mogull, iPhone’ ları hacklemek için doğrudan belirli bir telefonun hedef alınmasının veya jailbreak yapılmış bir iOS 7 sisteminin kullanılıyor olmasını gerektiğini söyledi.Olayın basına yansımasından sonra güvenlik açığını ilişkin haberleri doğrulayan Apple, yakın bir zamanda açığı kapatacak bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu. Ancak bunun ne zaman olacağına ilişkin bir açıklama yapmadı.

Kaynak: zaman-online.de

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.