iPhone Kullanım Halindeyken Gelen Arama ve Bildirimler Nasıl Engellenir?

iPhone Kullanım Halindeyken Gelen Arama ve Bildirimler Nasıl Engellenir?

Telefon kilitli durumdayken belirli kişi ya da kişilerle konuşulmak istenmediğinde rahatsız edilmemek adına iPhone’ da filtre görevini üstlenen “Rahatsız Etme” özelliği aktif edilir. Bu sayede çağrı geldiğinde cihaz bir nevi sessiz moda alınmış olduğundan, zil sesi açık olsa dahi ses duyulmayacaktır. Telefonu aktif olarak kullanmadığımız zamanlarda oldukça kullanışlı olarak görülmektedir. Peki, Rahatsız Etme modu etkin olan iPhone cihazı kullanılırken gelen arama ve bildirimler nasıl engellenir?

Her ne kadar iPhone cihazı kilit durumdayken oldukça kullanışlı olarak görülen bu özellik, o an için izlediğiniz bir film yada bir not üzerine yoğunlaşırken gelen çağrı yada bildirimler dikkat dağıtıcı olabilmektedir. iPhone yada iPad cihazı kullanılırken gelen tüm bildirimleri ve titreşimleri tamamen durdurmak istiyorsanız, Rahatsız Etme modunu bu işlemi yapması için ayarlayabilirsiniz.

iPhone yada iPad kullanılırken gelen çağrı ve bildirimleri durdurabilmek için

  • iPhone yada iPad cihazlarından öncelikli olarak ” Ayarlar ” ve ardından ” Rahatsız Etme ” seçeneğine tıklayın
  • Rahatsız Etme penceresinde Sessiz başlığının hemen altında yer alan ” Her Zaman ” seçimine tıklayın

iPhone-Gelen-Bildirimler-1

  • Bu ayar etkin hale getirildiğinde Rahatsız Etme modu aktif durumdayken, iPhone yada iPad cihazı kullanılırken hiç bir şekilde bildirim, ses yada titreşim ile karşılaşmayacaksınız
  • Tabi ki mesajları ve aramaları almaya devam edersiniz, ancak ne olursa olsun gelen herhangi bir bildirimi almayacaksınız

iPhone veya iPad cihazları üzerinde bir şeylere yoğunlaşırken gelen çağrı yada bildirimlerin dikkatinizi dağıtmaması için oldukça faydalı bir özellik olduğunu söyleyebilirim. iPhone kullanım halindeyken gelen arama ve bildirimler nasıl engellenir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yaralı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.