iPhone’ larda Hoparlör Ses Seviyesi Nasıl Arttırılır?

iPhone’ larda Hoparlör Ses Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Tasarım çizgisinin yanı sıra iOS işletim sistemi ile de en güvenilir ve stabil olan Apple’ ın iPhone cihazına sahipseniz, çeşitli sebeplerden dolayı hoparlör ses sorunu yaşıyor ve bunun üzerine çözüm yolu arıyorsanız, şuan doğru yerdesiniz. Hoparlörün ses seviyesini basit bir yöntem ile artırabilmeniz mümkün. Nasıl mı?

iPhone’ larda Hoparlör Ses Seviyesi Nasıl Artırma

  • Hoparlör ses seviyesini artırmak için öncelikli olarak ana ekran üzerinde yer alan ” Ayarlar ” menüsüne girin
  • Daha sonra ekranı aşağıya doğru kaydırıp, ” Müzik ” seçeneği üzerinden ” EQ ” seçimine tıklayın
  • Ardından gelen ekranda ” Geç Vakit ” seçimini tıklamanız yeterli olacaktır

iPhone-ses-seviyesi

Yapılan bu işlemin ardından artık eskisine oranla hoparlörden gelen ses seviyesini bir kademe daha yükseğe çıkarmış olacaksınız.

Not: Cebimizde taşıdığımız telefonların içerisine pislik veya toz parçalarının girebilmesi normal, bu durum karşısında hoparlör yuvaları dolup tıkanabilmektedir. Bir fırça yardımı ile kulaklık girişi ve hoparlör deliklerini temizleyin ve sesi tekrar kontrol edin ( Ancak çok fazla bastırıp, hoparlöre zarar vermemek te önemli )

iPhone’ larda hoparlör ses seviyesi nasıl arttırılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.