iPhone Rehberdeki Kişileri Çoklu Silme İşlemi

iOS
A+
A-
iPhone Rehberdeki Kişileri Çoklu Silme İşlemi

Apple, iPhone ile kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü imkanı sunuyor. Kullanıcı odaklı geliştirilen ve yıllardan beridir de pek bir değişime uğramayan Kişiler uygulaması her ne kadar kullanımı rahat bir arayüze sahip olsa da, rehberde kayıtlı bulunan birden fazla kişinin tek seferde silinmesi istendiğinde buna izin vermemesi zaman zaman kullanıcıları çileden çıkartabiliyor. Bu gibi durumlarda telefon yerine bilgisayar kullanılarak, bu soruna alternatif çözümler bulabilirsiniz.

PC ya da MAC kullanarak, iCloud ve iTunes hesapları üzerinde rehberde kayıtlı olan kişilerin çoklu silinmesi işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

iPhone Rehberdeki Kişileri Çoklu Silme İşlemi Nasıl Yapılır? ( PC & MAC )

 • Güncel olan iTunes sürümünü kullandığınızdan emin olun
 • iCloud kişileri senkronizasyonu mutlaka açık durumda olmalı
 • Son olarak çalışan bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekmekte

Eğer bu hususları sağlamış iseniz aşağıdaki adımları uygulayarak, iPhone rehberindeki kişileri çoklu silme işlemi gerçekleştirmek için hazırsınız demektir.

iCloud Web Sitesi Üzerinden Silme İşlemi

 1. Öncelikli olarak bilgisayarınızda bulunan herhangi bir tarayıcıyı kullanarak, “www.icloud.com” adresine “Kullanıcı Adı ve Şifre” ile girişi sağlayın
 2. Daha sonra Kişiler ikonuna tıklayın
 3. Evet şimdi istediğiniz, eğlenceli olan kısıma geldik. Ne kadar silmek istediğiniz kişi varsa buradan seçip, klavyeden Delete tuşuna tıklayın
 4. Ardından “Seçilen … kişi silinsin mi? Seçilen kişileri silmek istediğinizden emin misiniz?” şeklinde bir uyarı penceresi karşınıza gelecek. Sil tuşuna basmanız yeterli olacaktır

MAC Üzerinden Silme İşlemi

 1. Öncelikli olarak Sistem Tercihleri menüsüne girin ve iCloud girişi sağlayın
 2. Gerekli giriş sağlandıktan sonra rehber senkronizasyonu Açık mı kontrol edin
 3. Daha sonra MAC‘ te Kişiler uygulamasına tıklayın
 4. Command tuşuna basılı tutularak, silmek istediğiniz kişileri seçin
 5. Sağ tuşuna tıkladığımızda açılan pencereden Kartları Sil seçimine tıklayın
 6. Ardından “Seçili kartları silmek istediğinizden emin misiniz?” şeklinde bir uyarı penceresi açılacak, Sil tuşuna basmanız yeterli olacaktır
 7. Tabi son olarak, değişiklik yaptığımız yeni rehberimizin iPhone ile senkronize olması gerekmektedir

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone Rehberdeki Kişileri Çoklu Silme İşlemi (PC & MAC)” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Rehberde Olmayan Numaralardan Gelen Çağrıları Sessize Alma” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Rehberindeki Kişileri Sıralama” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Telefon Rehberinde Kaç Kişinin Kayıtlı Olduğunu Öğrenme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.