iPhone Safari’ de Sadece Aradığınız Sekmeleri Kapatma

A+
A-
iPhone Safari’ de Sadece Aradığınız Sekmeleri Kapatma

Apple‘ ın iOS sistemli iPhone ve iPad cihazlarında ön yüklü olarak bulunan kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını da ortadan kaldıran Safari uygulamasında, diğer tarayıcılarda olduğu istediğiniz kadar sekme açabiliyorsunuz. Her ne kadar kullanımı oldukça rahat olsa da belli bir süre sonra sekmelerin fazlalığı cihazlarda bellek dolmasına sebep olabilmektedir. Bunlar arasında ihtiyacınız olmayan sekmelerden (sorgulama yaparak) hızla kurtulabilirsiniz. Nasıl mı?

iPhone ya da iPad’ inizde Safari uygulamasında, açmış olduğunuz bir veya birden çok web sayfası içerisinden kaldırmak isteyeceklerinizi açık olan sekmelerde arama yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede aranılan sekmeyi kolaylıkla kapatabilirsiniz.

iPhone Safari’ de Sadece Aramış Olduğum Sekmeleri Nasıl Kapatabilirim?

iPhone ya da iPad’ inizde Safari’ de rahat ulaşabilmek adına birçok sayfayı açık tutarsınız, ihtiyacınız olmayan sekmelerden hızlı bir şekilde kurtulmanın yolunu ise BilisimBiLGi bu yazısında adım adım sizlere anlatıyor.

  • Öncelikli olarak iPhone ya da iPad’ inizde Safari’ yi başlatın
  • Daha sonra üst üstte görünen kareler olarak belirtilen Sekmeler düğmesine dokunun. (iPhone cihazlarda sağ alt köşede, iPad’ de ise düğme her iki yönde sağ üst köşede bulunabilir)
  • Arama kutusu en üstte görünene kadar sekmeler arayüzünü aşağıya doğru kaydırın
  • Sonra aranılacak bilgiyi yazın. Örneğin aramak istenilen konu içeriği BilisimBiLGi olsun. Sadece bu konu hakkındaki bilgileri göstermek için “BilisimBiLGi” yazın. Sonuç ekranın daralmaya başladığını göreceksiniz
  • Burada yapılması gerekli olan şey kaldırılmasını istediğiniz sekme üzerinde yer alan “X” işaretine dokunun ya da sekmeyi sola doğru kaydırın

iPhone Safari’ de sadece aradığınız sekmeleri kapatma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Safari’ de Yalnız Bir Web Sitesiyle İlgili Olan Verileri Temizleme

Safari’ de Okuyucu (Reader) Modunu Tüm Siteler için Ayarlama

iOS’ ta Tüm Safari Sekmeleri Tek Seferde Nasıl Kapatılır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.