iPhone Safari Tarayıcısında Bulunan Özel Sekme Nedir, Nasıl Kullanılır?

iPhone Safari Tarayıcısında Bulunan Özel Sekme Nedir, Nasıl Kullanılır?

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda varsayılan tarayıcı olarak kullanılan Safari‘ de özel sekme adında bir özellik yer alıyor. Bu özel sekmeye nereden ulaşıldığı, ne için kullanılabileceği konusunda bilgi aktararak yardımcı olamaya çalışacağım.

Özel sekme ne işe yarar?

Safari tarayıcıya özel olarak bulunan özel sekme, girilen sitelerin kayıt altına alınmayacağı görevini üstlenen bir sekmedir. Sitelerde rahat bir şekilde gezinebilirsiniz. Daha sonra hiçbir temizlik yapmadan tarayıcıyı kapatabilirsiniz. Özel sekme sayesinde internette yaptığınız gezinmelerin hiçbir şekilde kaydı tutulmaz. Bana nasıl bir avantaj sağlar? diye sorabilirsiniz. Siz farkında olmadan cihazınızın başkaları tarafından karıştırılıp, hangi sitelerde gezinmiş merakı cevap bulamaz.

Özel sekme nasıl kullanılır?

  • Öncelikli olarak Safari tarayıcısını açın
  • Sonra sağ alt tarafta yer alan sekme butonuna tıklayın, karşınıza daha önceden ziyaret ettiğiniz sekmeler gelecek.
  • Burada dikkat edilmesi gereken yer sol alt köşede bulunan “Özel” kelimesidir.
  1. Özel kelimesine dokunulduğunda Safari’ yi Özel sekmede açmış olacaksınız
  2. Özel sekmeye geçildiğinde tarayıcı teması siyah görünüme bürünecektir. Buradan da anlayabilirsiniz, özel sekmede olduğunuzu

iPhone-Safari-tarayicisi-ozel-sekme-nedir-nasil-kullanılır-1

Özel sekmenin ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı konusunda aktarabileceklerim bu kadar. Umarım bu özelliği daha önceden kullanmamış, bilgi sahibi olmayan kişilere faydası olur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.