iPhone Şarj Olmuyor Sorunun Çözümü

iPhone Şarj Olmuyor Sorunun Çözümü

iOS (iPhone ve/veya iPad) cihazın şarj girişine toz yada pantolon kaynaklı bir takım pamuk parçacıkları yerleşebiliyor. Bu durumdan dolayı cihaz şarj almıyor olabilir. Şarj olmayan cihazlarda yapılması gereken temizleme işlemini aşağıda yer alan video sayesinde kolayca uygulayabilirsiniz.

iPhone Şarj Olmuyor Sorunu için Temizlik İşlemi

  • iPhone cihazı şarj giriş yeri temizliğine başlamadan önce önemli nokta kullanılacak olan malzemedir. Kesinlikle metal bir cisim kullanmayın.
  • İğne yada kullanılacak buna benzer metal cisimler şarj giriş yerini bozabilmektedir. Kürdan yada aşağıda yer alan video da izlediğinizde göreceğiniz gibi metal olmayan bir cisim de kullanabilirsiniz.
  • Kürdan yardımı ile iPhone şarj soketini temizleyin. Tabi ki temizlik esnasında sokete zarar vermemeye çalışın
  • Yapılan bu temizlik işleminden sonra tekrar şarj etmeyi deneyin. Bu işlemlerden sonra hala şarj sorunu yaşıyorsanız, giriş soketi oksitlenmiş olabilir.

Temizleme işlemini aşağıda yer alan videoyu izleyerek te kolayca yapabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.