iPhone’ um Kapandı Açılmıyor!

A+
A-
iPhone’ um Kapandı Açılmıyor!

Telefonu kilitleme, sessize alma, ses açıp-kısma, ekranı açıp kapatma özellikleri yanında üzerinde bulunan 4 adet tuştan, güç düğmesi ile de telefonun açılması sağlanabiliyor. Peki Apple ürünü olan iPhone akıllı telefonunuz kapandı ve siyah ekrandan başka hiçbir şey gözükmüyorsa yapılması gereken işlem nedir?

iPhone kullanıcılarının karşılaşabilecekleri sorunlardan biri de telefonun kapanması ve açılmamasıdır. iPhone siyah ekran olup kapanabilir ve sonrasında hiçbir tepki vermeyip açılmayabilir. Tabi bu durum karşısında endişe etmenize gerek yoktur. Cihaz kendini güvene alma konusunda böyle bir tepki verebilmektedir. Her şey yolunda giderken birden kapanan ve tekrardan açılmayan iPhone’ u açmak için yapılması gerekli olan işleme BilisimBiLGi olarak değinelim istedik.

Kapanıp / Donan ve Açılmayan iPhone’ u Açma

Öncelikli olarak yapılması gerekli olan ilk işlem cihaz şarjının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Mümkünse 5-10 dakika kadar şarja takılması gerekmektedir. Ancak telefon hâlâ açılmıyorsa iPhone’ u şarjdan hemen çekin. Sonrası için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • iPhone 6S ve önceki bir model kullanıyorsanız;

Uyut/Uyandır ve Home Tuşu’ na (güç düğmesi) aynı anda 10 saniye boyunca basılı tutun

iphone-6-hands-reset-islemi

  • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus kullanıyorsanız;

Uyut/Uyandır – Sesi Kıs düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Ekranda Apple logosu görüldüğünde elinizi düğmelerden çekebilirsiniz

iPhone-Kapandi-Acilmiyor-2

  • iPhone 8 ve üzeri bir model kullanıyorsanız;

Ses açma düğmesine basın, hemen ardından bırakın. Ses kısma düğmesine basın, hemen ardından bırakın. Daha sonra Apple logosunu görene kadar yanda bulunan Güç düğmesine basılı tutun


Yapılan bu işlemlerin ardından yukarıda bahsettiğimiz yeniden başlatmaya zorlama (Force Restart) işlemi sonrasında eminim çok özlediğiniz Apple logosunu göreceksiniz.


Not:

Bu işlemleri yaptığım zaman telefonda yer alan içeriklerim silinir mi? dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuda hiçbir kuşkunuz olmasın, telefondaki rehberinizden tutunda resimleriniz yada uygulamalarınız aynı şekilde telefonda yer alacaktır.

Telefonun Gece Boyunca Şarjda Bırakılması Doğru Mu?

iPhone’ umu Normalden Daha Hızlı Nasıl Şarj Edebilirim?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.