iPhone Uygulama İndirilemiyor Hatasının Çözümü

iPhone Uygulama İndirilemiyor Hatasının Çözümü

Hemen hemen iPhone yada iPad cihazını kullananlar “Uygulama İndirilemiyor” hatası ile karşılaşmıştır. Bir zaman sonra karşılanan bu hata çok sinir bozucu olabilmektedir. Bu hata genellikle yazılım yada cihaz ağ ayarları ile alakalıdır. Karşılaşılan bu hatanın çözüm yoluna aşağıda ulaşabilirsiniz.

iPhone Uygulama İndirilemiyor Hatasının Çözüm Yolu

  • Reset Atmak

Böyle bir hata ile karşılaştığınızda ilk yapılması gereken iPhone yada iPad cihazınıza reset atmaktır. Cihaza Reset atmak için Güç ve Home tuşuna aynı anda 5-6 saniye basılı tutmanız gerekmektedir. Yapılan bu işlem cihaz donduğunda yapılması gereken hard reset işlemidir, bu işlem verilerinize herhangi bir zarar vermez.

  • Ağ Ayarlarını Sıfırlamak

Bazı zamanlarda ağ ayarlarında yaşanılan sıkıntı nedeniyle “Uygulama İndirilemiyor” hatası ile karşılaşabilmekteyiz. Bunun için yapılması gereken iPhone yada iPad cihazından Ayarlar bölümüne girin ve daha sonra buradan Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip edin. Cihazınızı tekrardan başlatarak düzelip düzelmediğini kontrol edin.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.