iPhone Üzerinden Konferans Görüşmesi Nasıl Gerçekleştirilir?

iPhone Üzerinden Konferans Görüşmesi Nasıl Gerçekleştirilir?

Sürekli yanımızda bulundurduğumuz sahip olduğu donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda büyük ilgi oluşturan aynı zamanda iOS işletim sistemi ile de en güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz iPhone‘ da, kullanıcılar aynı anda birden fazla kişiyi arayıp, aramaları birleştirebilir yani diğer bir ifade ile konferans görüşmesi gerçekleştirebilir. Peki, iPhone’ da konferans görüşmesi nasıl gerçekleştirilir?

iPhone ile Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

  • Öncelikli olarak Arama ekranı üzerinde aranılacak olan ilk kişinin aramasını normal bir şekilde yapın
  • İlk kişiyle görüşmeye başladığınızda ekran üzerinde + işareti ile ” arama ekle ” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu arama ekle butonuna dokunun

iPhone-Uzerinden-Konferans-1

  • Daha sonra konferansa eklemek istediğiniz kişinin numarasını çevirerek yada rehberden seçerek arama işlemini gerçekleştirin
  • Arama başladığında ise öncelikli olarak aradığınız kişi otomatik olarak bekleme konumuna geçecektir. Aynı zamanda ekran üzerinde ” konferans ” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Burada yer alan konferans butonuna tıklayarak, aramaları birleştirin

iPhone-Uzerinden-Konferans-2

  • Yapılan bu işlemin ardından artık herkes hatta bağlı kalacak ve konferans görüşmesi başlayacaktır

iPhone-Uzerinden-Konferans-3

  • Tabi konferans görüşmeleri iki kişiyle sınırlı değildir. Yukarıdaki adımları uygulayarak daha başka kişileri de arayıp konferans görüşmesine davet edebilir, bu sayede konferansa katılım sayısını daha da artırabilirsiniz.

Son olarak konferansta yapılan görüşme için ekstra bir ücret ödeme gibi bir durumunuz bulunmamaktadır. Normal tarife üzerinden ücret ödersiniz. Örneğin konferansa 8 kişi katıldı ve ortalama 10 dakika gibi bir süre görüşüldü, toplamda 80 dakika harcamış olursunuz.

iPhone üzerinden konferans görüşmesi nasıl gerçekleştirilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.