iPhone ve Android’ te Uygulama Güncellemelerini Sadece Wi-Fi Üzerinden Yapma

iPhone ve Android’ te Uygulama Güncellemelerini Sadece Wi-Fi Üzerinden Yapma

Sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz ve hayatımıza girdiğinden beri her ne kadar uygulama bazındaki işlevleri yerine getirseler de, malum cihazlardaki genel problemler ele alındığında “internet paketinin kısa sürede bitmesi” bunlardan biri olarak gösterilebilir. iPhone ve Android‘ te kullanılan uygulamalar güncellenirken,  mobil internet paketinizi kullanıyor olabilir. Tabi dilerseniz uygulama güncellemelerini sadece kablosuz bağlantı (Wi-Fi) ile yapabilirsiniz. 

App Store ya da Google Store‘ da yayınlanan bir çok uygulama internet erişimini arka planda açık bırakarak, aralıksız bir şekilde internet üzerinden data indirmeye çalışmakta. Her ne kadar masum gibi görünse de bir anda internet paketinizin azaldığını görebilmeniz mümkün. Bu durum karşısında neler yapılabilir?

iPhone ve Android’ te Uygulama Güncellemeleri Sadece Wi-Fi Üzerinden Nasıl Yapılır?

iPhone ve Android’ te uygulama güncellemelerini mobil internet kullanmadan sadece kablosuz bağlantı (Wi-Fi) ile yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Android’ te Uygulama Güncellemelerini Wi-Fi Üzerinden Yapma

  • Öncelikli olarak Google Play Store uygulamasını açın. Daha sonra ekranın en üst sol köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun
  • Gelen seçeneklerden Ayarlar a dokunun
  • Yine gelen pencerede Uygulama indirme tercihi seçeneğini seçin
  • Böylece karşınıza küçük bir pencere çıkacak. Buradaki seçeneklerden Yalnızca kablosuz ağ üzerinden seçeneğini seçip Tamamlandı seçeneğine dokunun

iPhone’ da Uygulama Güncellemelerini Wi-Fi Üzerinden Yapma

  • Öncelikli olarak Ayarlar a dokunun
  • Ardından ekranı aşağıya doğru kaydırın ve iTunes ve App Store seçeneğine dokunun
  • Gelen pencerede Hücresel Veri’ yi Kullan seçeneğini Pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır

iPhone ve Android’ te uygulama güncellemelerini sadece Wi-Fi üzerinden yapma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Telefonu Gizli Aramalara Açma ve Kapatma

Kapalı Durumda Olan Cep Telefonun Alarmı Çalar Mı?

Telefonla Görüşme Anında Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim?

Notebook Kapağı Kapalı Konumda iken Telefon Nasıl Şarj Edilir?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.