iPhone ve iPad’ leri Daha Güvenli Hale Getirmek için USB Aksesuarlarını Sınırlandırın

iPhone ve iPad’ leri Daha Güvenli Hale Getirmek için USB Aksesuarlarını Sınırlandırın

Çağımızın vazgeçilmezleri olan elimizden düşürmediğimiz, tasarım çizgisi ile de her zaman beğenileri üzerinde toplayan Apple’ ın iPhone ve iPad cihazlarını daha güvenli hale getirmek için USB aksesuarlarını sınırlamanıza imkan veren bir özellik bulunmakta.

Bu özellik aktif hale getirildiğinde, iPhone ve iPad cihazları parola korumalı olacağından cihazı herhangi bir Mac’ e, PC’ ye ya da USB aksesuarlarına bağlamak istediğinizde, cihazın kilidinin açılması gerekmekte. Parola doğru girilmediği sürece Apple’ ın iOS cihazları hiçbir şekilde bilgisayarlarla ya da USB aksesuarlarla iletişim kurmasına izin verilmiyor. Ve hatta bazı durumlarda cihaz şarj bile olamıyor.

iPhone ve iPad’ de USB Aksesuarlarına Erişim İzni Verme

iPhone cihazımda USB aksesuarlarına erişim sınırlaması olsun istemiyorum. Her seferinde parola ile uğraşmak istemiyor, USB aygıtını bağlar bağlamaz direkt iletişime geçmesini istiyorum.

iOS cihazınızda, USB aksesuarlarına her zaman erişim izni vermek için;

  • Öncelikli olan cihaz üzerinden Ayarlar‘ a ve ardından Touch ID ve Parola seçeneklerine dokunun
  • Daha sonra parolayı girerek, Touch ID ve Parola menüsüne ulaşın
  • Bu kısımda ekranı yukarıya doğru kaydırın
  • Kilitliyken erişime izin ver başlığı altında altında yer alan USB Aksesuarları ayarını açık (aktif) konuma getirin

Bir alt resimde görüldüğü üzere, USB Aksesuarları ayarını kapalı (pasif) olduğunda ise USB aksesuarlarını bağlamaya kalktığınızda, iOS cihaz kilidini açmanızı isteyecektir. Parola girilmediği takdirde ise cihaza bağlantı sağlanamayacağından, cihazın güvenlik seviyesi bu sayede artacaktır.

iPhone ve iPad’ leri daha güvenli hale getirmek için USB aksesuarlarını sınırlandırın konusuna yönelik yapılan paylaşım umarım yararlı olmuştur.

Ram’ in Akıllı Telefonlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

iOS’ da Pilin Hızlı Tükenmesinin Önüne Geçme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.