iPhone ve iPad’ te Safari Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

iPhone ve iPad’ te Safari Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

Apple‘ ın web tarayıcısı olan Safari‘ de dolaştığınız sürece girilen her sitenin bilgisi tarihçe olarak tutulmaktadır. iPhone veya iPad kullanıcıları tarafından sıklıkla karşılaştığım sorulardan bir tanesi de Safari üzerinden bu bilgilerin nasıl silineceği.

Safari’ nin uzun süre kullanılmasından dolayı şişen belleğin temizlenmesi ile iPhone ve iPad cihazlarını bu işlem sayesinde hızlandırabilirsiniz. Geçmişi temizleyebilmek için “Ana Sayfa” üzerinden “Ayarlar” girilir, buradan gelen ekranda “Safari” başlığını görene kadar aşağıya doğru inin. “Safari” başlığı altında “Tarihçeyi Sil” ve “Çerezleri ve Verileri Sil” kısmına basılması suretiyle geçmişi silebilirsiniz.

iPad üzerinden alınan ekran görüntüsünü aşağıda inceleyebilirsiniz.

ipad-safari-goruntu

Safari’ de bu bilgilerin nasıl silineceğini iPad üzerinden anlattım, bahsettiğim bu işlemi iPhone ile de uygulayarak silebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. YorumLog dedi ki:

    Google arama geçmişi sadece tarayıcınızda saklamıyor, kendi site içerisinde de geçmişinizi barındırmaktadır.