İpucu: Telefon Dinlenmesi Nasıl Anlaşılır?

İpucu: Telefon Dinlenmesi Nasıl Anlaşılır?

Telefon dinlemelerine karşı bir takım ipuçları ortaya çıktı.

Telefon üzerinden dinlendiğinizi öğrenebilmek için dikkat etmeniz gereken durumlar ve dinlemeyi engellemek için yapabileceğiniz formüllerin listesini inceleyebilirsiniz.

akilli-telefonlar

 

  • Telefonunuzda Casus bir yazılım var ise, telefon kullanmaya başladığınızda kaynağa istem dışı SMS gönderir. Bu gönderilenSMS için ilk yapmanız gereken, ayrıntılı fatura dökümünü istemek, gelen faturada ise sizin bilmediğiniz SMS görürseniz, telefonunuzda casus yazılım bulunma ihtimali çok yüksek.
  • Telefonunuzu kullanırken; yankı ve cızırtı sesi işitiyorsanız, dinleniyor olma olasılığınız yüksek.
  • Cep telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda şarjının çok çabuk tükenmesi ve sürekli şarj etme gereği duymanız, dinleniyor olmanıza bir işaret olabilir. Örneğin; Cep telefonunuzu 1 saat masaya bırakın ve sonra elinize telefonu alın, telefonda sıcaklık hissediyorsanız, dinleniyor olma olasılığınız yüksek.
  • Uzmanlar tarafından verilen bilgi telefonu sürekli olarak örneğin 1 gün sonra formatlamanız yani fabrika ayarlarına döndürmeniz, telefondaki casus yazılımı devre dışı bırakacağından dinlemeyi önleyebilirsiniz.
  • Yine uzmanlar tarafından telefondaki yankı ve cızırtı sesi için de telefonu kapatıp, bataryayı birkaç dakikalığına çıkarmak.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.